امام جمعه میبد گفت: رسانه‌ها باید برای ارتقای فنی و مهارتی در حوزه‌های مجازی و مکتوب و تولید محتواهای جذاب و اثرگذار درسطح کشوری و جهانی سرمایه‌گذاری کنند.

امام جمعه میبد گفت: رسانه‌ها باید برای ارتقای فنی و مهارتی در حوزه‌های مجازی و مکتوب و تولید محتواهای جذاب و اثرگذار درسطح  کشوری و جهانی سرمایه‌گذاری کنند.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست تجلیل از خبرنگاران افزود: ما باید دارای  رسانه‌های جذاب و سرآمد باشیم  که به تدریج نیروهای جوان و تازه کار به آنها افزوده می‌شوند.

وی در ادامه  با اشاره به اینکه شهری زنده و با نشاط است که کارهای هنری و رسانه‌ای در آن نمود بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: نشاط و سرزندگی جامعه به کارهای غیر اخلاقی گره نخورده بلکه می‌توان در چارچوب ارزشهای دینی و اخلاقی می‌توان کارهای خوب نشاط آفرین تولید کرد که جوانانی خوش فکر از نظر فن و مهارت و تکنیک  در جامعه فعالیت داشته‌باشند.

امام جمعه میبد همچنین با اعلام آمادگی برای حمایت از فعالان هنر و رسانه وکمک به تشکیل کارگاههای هم افزایی و ارتقای فن و مهارت در حوزه رسانه اظهار کرد: قلمرو رسانه راهبردی و اثرگذار و ارزش آن بسیار بالا و ذی‌قیمت و در عین حال پر مسوولیت و پر خطر است.

وی گفت: رسانه باید بتواند مطالبه‌گری و نقد را با جدیت و بدون تعارف انجام دهد و درعین حال نیز مواظب باشد عظمت و شکوه و آرمان انقلاب مخفی و خاموش نشود.

عضو شورای انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی‌با کار بزرگ خود معادله‌‌‌های قدرت‌های استکباری جهان را تغییر داد و آنها در تلاش هستند  الگوی ایران مطرح نشود و متاسفانه ما خود گاهی در این ارتباط به این قدرت‌های جهانی  کمک می‌کنیم.

خبرنگاران در رفع موانع ازدواج همکاری کنند

وی درادامه با قدردانی از خبرنگاران گفت: علی‌رغم اینکه حمایت‌ها و همکاری‌های لازم انجام نمی‌شود و همچنین با وجود شرایط سخت زندگی و نیز شیوع کرونا همه شما با حضور صحنه‌های  مختلف نقش‌آفرینی کردید، مطالبه گری کرده و رفع مشکلات را مورد توجه قرار می‌دهید که همه اینها را باید قدر نهاد و از شما خبرنگاران سپاسگزاری کرد.

اعرافی از رسانه‌ها خواست در رفع موانع ازدواج به هنگام همکاری کنند، چون ما همه مسوولیم اگر در جامعه جوان  24 ساله داشته باشیم که نتوانسته باشد ازدواج کند و باید همه به کمک فعالان بخش صنعت و اصناف در افزایش ازدواج و فرزندآوری تلاش کنیم.

وی وقوع جرایم را هم یادآور شد و گفت: هر رسانه به عنوان یک از اولویتهای خود در ارتباط با کاهش پنج جرم که بیشترین پرونده دارد، تحقیق و مصاحبه کرده و گزارش‌های هدفمند در ارتقای امنیت و سلامت و گره گشایی از مشکلات بنویسد.

وی در ادامه از رسانه‌ها خواست از اولویت‌های سالانه اعلام شده آگاه شوند و در تبیین و اطلاع رسانی و ترویج و مطالبه گری انجام آنها کمک کنند. 

صنایع اهل تحقیق و پژوهش شوند

امام جمعه میبد همچنین در مورد صنعت و موضوع آلایندگی با اشاره به اینکه همواره توصیه شده که صنایع اهل تحقیق و پژوهش شوند و از تک محوری بیرون آیند اظهار کرد: اکنون همه باید در  پایه‌ریزی صنایع برتر و پاک و پیشرفته فرهنگسازی و تلاش کنند، نمایندگان استان نیز سند مشترکی امضا کنند که در آن ممنوعیت‌ها و تشویق‌های  احداث صنایع جدید  و پاک در دشت یزد ارکان لحاظ شده باشد و به این سند را به امضای ائمه جمعه هم برسانند.

وی در ارتباط با افزایش افراد غیر بومی‌در شهر و فرار مغزها گفت: این موضوع‌ها مغفول نمانده، کارهایی انجام شده ولی نیاز به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و فراهم کردن و تقویت زیرساختها و ایجاد مراکز تحقیقاتی برای ماندن افراد تحصیلکرده و همچنین تقویت زیر ساخت‌های معرفتی، اخلاقی و فرهنگ بومی‌و داشتن تعامل  و کنترل و نظارت در ارتباط با افراد غیر بومی‌مورد توجه قرار گیرد.

مشکلات صنایع به صورت هدفمند بررسی شود

فرماندار میبد هم در این نشست گفت: علی رغم رونق صنعت، مشکلات و دغدغه‌هایی وجود دارد و همچنین ندادن مجوز به صنایع مطرح می‌شود که باید توجه داشت تعدادی از صنایع جدید احداث شده از چند سال قبل مجوز داشتند و با این حال لازم است این مشکلات به صورت هدفمند بررسی و رفع شود.

حسین فلاح در ارتباط با تامین مسکن خبرنگاران هم اظهار کرد: تامین زمین مسکن بستگی به پر نشدن فرم جیم افراد دارد.

خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز به بیان موضوع‌های شهروندی و مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند و در پایان نشست نیز مورد تقدیر از سوی امام جمعه میبد و رییس حوزه‌های علمیه کشور و فرماندار و سپاه و بسیج شهرستان قرار گرفتند.

میبد بیش از ۱۰ پایگاه خبری و رسانه‌‌‌های مکتوب و ۱۷ خبرنگار و عکاس دارد و مرکز ۱۰۶ هزار نفری این شهرستان در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.