انتخابات هیات مدیره اولین شرکت تعاونی بانوان میبد با حضور ۲۵ نفر از اعضا در محل آب انبار امیرآباد میبد برگزار شد.

انتخابات هیات مدیره اولین شرکت تعاونی بانوان میبد با حضور ۲۵ نفر از اعضا در محل آب انبار امیرآباد میبد برگزار شد.

مراسم رای گیری انتخابات یاد شده انجام گرفت و با شمارش آرا اکرم السادات طباطبایی با ۳۲ رای، مازن مهرنیا با ۳۰ رای، محبوبه توکلی مهرجردی با ۲۲ رای، طیبه السادات حضیرئی و زهرا چالوکه هر کدام با ۲۳ رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره انتخاب شدند.

همچنین زهراالسادات گلاب با ۱۵رای، مریم فلاح با ۱۴ رای و زیور خندان با هشت رای به عنوان اعضای علی‌البدل و عبدالمهدی همت پور با ۲۳ رای به عنوان بازرس اصلی و سید ابوالفضل امامی‌با ۱۱ رای به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

شرکت تعاونی یاد شده با هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی، آموزش، گرفتن ارایه تسهیلات به بانوان و برگزاری نمایشگاههای فروش محصول در ۲۷ دی ماه سال ۹۶ شکل گرفت و هم اکنون ۷۵ عضو دارد.

به گفته مدیرعامل این شرکت با تشکیل تعاونی آموزش هنرهای دستی از جمله زیلوبافی و کاربافی، ایجاد زمینه تبلیغ و رونق تولید برای محصولات تولید شده به دست بانوان شاغل در حوزه مشاغل خانگی، حمایت از زنان بی سرپرست و بدسرپرست با پرداخت وام‌‌‌های کم بهره، اشتغالزایی و مشاوره شغلی به بانوان  اهداف پیگیری و انجام شده‌است.

ایجاد و تاسیس سایت فروش مجازی برای محصولات کارآفرینان که البته این سایت به صورت شخصی توسط یکی از اعضای شرکت تعاونی راه‌اندازی شده‌است و شرکت تعاونی در معرفی بانوان برای ارایه محصولات در سایت همکاری داشته‌است.

بانوانی که در این نشست حضور داشتند تعدادی از سوی بانوان دیگر وکالت انتخاب هیات مدیره داشتند.

حدود نیمی‌از جمعیت میبد بانوان هستند و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.