مراسم انتخاب اولین هیات رییسه شوراهای شهر سه بخش مرکزی، ندوشن و بفروییه میبد در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

مراسم انتخاب اولین هیات رییسه شوراهای شهر سه بخش مرکزی، ندوشن و بفروییه میبد در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

در این مراسم در ابتدا هیات رییسه سنی انتخاب و بعد از آن نیز اولین هیات رییسه اصلی تعیین شدند.

جواد فیاضی بارجین و محمد کاظم صباغی فیروزآبادی به ترتیب در شورای اسلامی‌شهر میبد و مختار زرفتن و فاطمه احمدی بفرویی در شورای اسلامی‌شهر بفروییه  و علی جعفری ندوشن و علی عسکری به ترتیب در هر شورا به عنوان رییس و نایب رییس انتخاب شدند.

همچنین مراسم سوگند اعضای شورای‌های اسلامی‌روستاهای میبد با حضور اعضا در بخشداری‌ها برگزار شد.

بخشدار مرکزی میبد در این مراسم گفت: برای اینکه شوراها اختیارات بیشتری داشته‌باشند  اعتبار ارزش افزوده و عوارض آلایندگی که قبل از آن به حساب فرمانداری و بخشداریها واریز می‌شد، مستقیما به حساب  به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌گردد.

محمد جواد احمدی افزود: خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ مبالغ بیشتری به حساب دهیاریها واریز به صورت کم و زیاد واریز می‌شود و اقدامات و تلاشهایی هم برای تخصیص ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها همراه با عدالت پیگیری و انجام شده‌است.

وی در ادامه به اولویت‌های تعیین شده از سوی امام جمعه شهرستان اشاره کرد و از جمله اولویت‌ها را تعیین حریم شهرو روستا با انتخاب مشاور برای ارایه نقشه حریم شهر و روستاهای میبد است در این ارتباط روستاها باید همکاریهای لازم را داشته‌باشند.

میبد شامل سه بخش بفروییه، ندوشن و مرکزی است و هر کدام از این بخش یک شورای اسلامی‌شهر دارند و این مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری جمعه ۲۸ خردادماه سال جاری  برگزار ‌شد.

ایرنا