همراه با اجرای برنامه تجلیل از مربیان جشنواره محصولات کاربافی و زیلو و نمایشگاه مهارتها نیز در مرکز فنی حرفه‌ای خیرالنساء میبد دایر شد و مورد بازدید مسوولان قرار گرفت.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای میبد در این ارتباط  درگفت و گو با ایرنا گفت: با هدف گرامیداشت هفته ملی مهارت (۳۱ تیر مرداد تا ۶ مرداد) و ۶ مرداد روز کارآفرینی و آموزشهای فنی حرفه‌ای این مراسم برگزار شد.

طیبه دهقانی فیروزآبادی در ادامه افزود:امروز جشنواره زیلو و کاربافی برگزار شد و در کنار آن نیز آثار و دست‌آوردهای فنی حرفه ای به نمایش گذاشته شد.

وی ۲ هزار نفر ساعت آموزش در سال و ۳۰۰ نفر اشتغال خانگی صنایع دستی تا کنون را به عنوان  عملکرد فنی و حرفه‌ای  میبد ذکر کرد که به دنبال ارایه آموزش در ۷۰ حرفه داشته‌است.

وی از جمله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای میبد را مینا کار سفال، تاسیسات و پکیج کار کولرگازی، طراحی دوخت عنوان کرد که با وجود اینکه هر سال متقاضی داشته همچنان مورد استقبال برای ثبت نام از سوی هنر آموزان  است.

همچنین سید علی فاطمی‌معاون مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای میبد گفت: با توجه به فراخوان داده شده  محصولاتی از کاربافی و زیلو برای فنی حرفه‌ای شهرستان ارسال شد که از میان آنها محصولات ۲ نفر از فعالان در حوزه کاربافی و زیلو بافی انتخاب و در جشنواره شرکت داده شد.

مرکز فنی حرفه‌ای خیرالنساء میبد از سال ۷۹ در میبد شروع به کار کرده و هم اکنون ۱۱ نفر از بانوان و ۸ نفر از آقایان به عنوان مربی با این مرکز آموزشی همکاری دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری  میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.