کاروان سنتی غدیر متشکل از هیات‌های مذهبی و نوجوانان و جوانان بسیجی و بانوان در کوچه‌های بافت تاریخی میبد به حرکت درآمد و همراه با خواندن مداحی و اشعاری در وصف حضرت علی (ع) مسیری را از مسجد مهدیه تا مسجد جامع و امامزاده سید صدر الدین قنبر پیمودند.

کاروان سنتی غدیر متشکل از هیات‌های مذهبی و نوجوانان و جوانان بسیجی و بانوان در کوچه‌های بافت تاریخی میبد به حرکت درآمد و همراه با خواندن مداحی  و اشعاری در وصف حضرت علی (ع) مسیری را از مسجد مهدیه تا مسجد جامع و امامزاده سید صدر الدین قنبر پیمودند.

امام جماعت مسجد جامع میبد در این ارتباط در گفت و گو با ایرنا گفت: همه مردم محل اعم از هیاتهای مدهبی محله‌های میبد و میبد بالا و بشنیغان و نیروهای بسیجی و بانوان در به راه انداختن این کاروان به مدت ۶ سال است با هدف گرامیداشت و تبیین واقعه غدیر همکاری دارند.

حجت الاسلام سید علی امامی‌در ادامه به هیات‌های امنای مسجدهای مهدیه سید صدر الدین قنبر و رضوی اشاره کرد که در برگزاری این مراسم همکاری داشتند و فعالیتهای بانوان در هماهنگی مراسم و نصب آمده سازی تزئینات و المانها را نیز یادآور شد.

یکی از بانوان دست اندرکار این مراسم نیز گفت: همچنان که محرم بزرگترین آیین‌های مذهبی ما در قالب عزاداری است، عید غدیر نیز یکی از بزرگترین مراسم‌‌‌های شادی است که با همکاری مردم به صورت جشن ملی برگزار می‌شود.

فاطمه یادات آقایی که مدرس دانشگاه فنی اردکان است در ادامه از یکی از بانوان به نام لیلا سادات آقایی نام برد که در طراحی المان‌‌‌های علی ولی الله با استفاده از شابلن و کچ بر روی دیوارهای کاهگلی و همچنین المان‌های چوبی نصب شده بر در و دیوار سادات همکاری داشته‌است.

وی در ادامه به برنامه‌های مراسم در امامزاده سید صدر الدین قنبر شامل سرود و مداحی و نمایش اشاره کرد.

همچنین عبدالمهدی همت پور مدیر پایگاه پژوهشی شهر تاریخی میبد نیز در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ایرنا از در دستور کار قرار گرفتن ثبت معنوی مراسم‌های سنتی غدیر میبد خبر داد و گفت: دراین ارتباط  با مشارکت محلی در حال جمع آوری مستندات برای تشکیل پرونده ثبت معنوی هستیم.

مسیرمسجد مهدیه تا مسجد جامع و به سمت  امامزاده سید صدر الدین قنبر مسیر هیاتهای مذهبی «شاه حسن شاه حسین» که هر  سال در دهه محرم بعد از پایان برنامه‌های عزاداری د ریک نقطه از این مسیر به هم پیوسته و هیات متحدین عزادرای را تشکیل داده و به سوی امامزاده سید صدر الدین قنبر حرکت می‌کنند.

میبد بیش از ۱۷ محله و آبادی دارد و در هر کدام از محله‌ها، مردم در برگزاری مراسم‌های مذهبی و ملی به مناسبتهای گوناگون  مشارکت و همکاری دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.