اخبار روزاجتماعیتصاویرمیبد

واقعه غدیر در میبد بازسازی شد

همزمان با روز 18 ذی الحجه با به راه افتادن کاروان اشراق ولایت واقعه غدیر در میبد بازسازی شد و در پایان نیز به گفته دست اندرکاران مراسم 25 هزار ظرف غذا یک بار مصرف بین مردم توزیع شد.

همزمان با روز 18 ذی الحجه با به راه افتادن کاروان اشراق ولایت واقعه غدیر در میبد بازسازی شد و همراه با برگزاری این مراسم نیز به گفته دست اندرکاران آیین 25 هزار ظرف غذا یک بار مصرف بین مردم توزیع شد.

کاروان یاد شده همچون سالهای گذشته  از سال 85 تا کنون هنگام ظهر از میدان شهرداری به راه افتاد و با پیمودن مسیر خیابان امام به سمت خیابان سلمان فارسی به طرف حسینیه بزرگ فیروزآباد حرکت کرد و در آنجا مراسم نمادین بیعت مردم با حضرت علی (ع) برای جانشینی پیامبر اسلام برگزار شد.

در طول مسیر نیز موکب‌های مستقر شده و کسبه با درست کردن شربت از مردم  پذیرایی کردند و شکلات‌هایی بر سر و روی مردم توسط افرادی  که لباس سبز پوشیده بودند، پاشیده می‌شد.

در پایان مراسم کاروان اشراق نیز مردم با ظرفی از غذای تبرکی روز سعید عید غدیر که همچون سال‌های گذشته در محله فیروزآباد آماده شده‌بود، پذیرایی شدند.

یک هزار و 200 پرس غذا هم از سوی کاروان اشاراق ولایت مرکز مثبت زندگی 10713 اهدا شد که با همکاری کادر این مرکز بین مددجویان زیر پوشش به صورت حضوری و درب منازل توزیع شد.

در محله‌ها و مکانهای دیگر نیز مانند فاطمیه شهرک شهدا در ساختمان قدیم آموزش و پرورش با توجه به دعوت نامه‌های گذاشته شده در فضای مجازی بسته‌‌‌های غذایی بین مردم توزیع شد.

همه مردم میبد اعم از دست اندرکاران هیات‌های مذهبی و سپاه و بسیج و گروههای مختلف مردمی‌در برگزاری مراسم‌های دهه ولایت مشارکت و همکاری دارند و در و دیوار شهر و معابر و خیابان‌ها و سر در پایگاه‌های بسیج آذین بندی شده‌است.

امروز بعد از نماز مغرب و عشا هم مراسم‌هایی از جمله حرکت کاروان سنتی میبد از مسجد مهدیه به سمت مسجد جامع و از آنجا به سوی امامزاده سید صدرالیدن قنبر نیز برگزار می‌شود.

میبد بیش از 17 محله و آبادی دارد و در هر کدام از محله‌ها، مردم در برگزاری مراسم‌های مذهبی و ملی به مناسبتهای گوناگون  مشارکت و همکاری دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا