مسعود شریعتی روزدوشنبه در آیین تجلیل از مروجان، فعالان و خیران حوزه ازدواج  افزود: برای کاهش سن ازدواج نهادها، تشکل‌ها، مسوولان، خیران، فرهنگیان و رسانه‌های گروهی برای رفع باورهای غلط فرهنگی و اصلاح آن باید بیش از گذشته تلاش کنند. وی، برخی چشم و هم‌چشمی‌ها، تشریفات و هزینه‌‌‌های اضافه را جزو مواردی ذکر کرد که […]

مسعود شریعتی روزدوشنبه در آیین تجلیل از مروجان، فعالان و خیران حوزه ازدواج  افزود: برای کاهش سن ازدواج نهادها، تشکل‌ها، مسوولان، خیران، فرهنگیان و رسانه‌های گروهی برای رفع باورهای غلط فرهنگی و اصلاح آن باید بیش از گذشته تلاش کنند.

وی، برخی چشم و هم‌چشمی‌ها، تشریفات و هزینه‌‌‌های اضافه را جزو مواردی ذکر کرد که موجب کاهش ازدواج است، ادامه داد: ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه حیاتی است و تحقق آن یکی از عوامل اصلی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و از پایه‌های محکم یک زندگی سالم است.

این مسوول گفت: ازدواج، مهم‌ترین انتخاب انسان در گستره حیات است و امری والاتر از این در زندگی او وجود ندارد و به‌ طور حتم این امر مقدس نیاز فطری و اجتماعی است که مسیر ادامه زندگی او را رقم می‌زند، بنابراین کسی که از آن امتناع کند در درازمدت دچار مشکلات جسمی، روحی و روانی می‌شود.

۱۰.۹۴ درصد افزایش رشد ازدواج در یزد

شریعتی با بیان اینکه سال گذشته استان یزد به لحاظ رشد ازدواج بعد از خراسان جنوبی در رتبه دوم کشور قرار گرفت یادآور شد: در این مدت با همکاری و تلاش بخش‌های مختلف هفت هزار و ۹۱ مورد ازدواج در استان به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن ۱۰.۹۴ درصد افزایش دارد.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان یزد به تلاش‌های مستمر صورت گرفته از سوی شبکه فعالان  ازدواج و همراهی و اقدامات خیران و فعالان آن، جوانان یزدی می‌توانند بدون دغدغه و با کمترین مخارج ازدواج و زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، تاکنون آماری از تعداد جوانان استان در سن ازدوج منتشر نشده است.

ایرنا