اخبار روزاجتماعی

شهر بفروییه نیازمند تعیین حریم کارهای عمرانی است

فرماندار میبد گفت: شهر بفروییه این شهرستان با ۱۰ هزار نفر جمعیت به تعیین حریم برای دستیابی به جایگاه بهتر در تخصیص اعتبار شهرداری برای فعالیت‌‌‌های عمرانی و رفع مشکلات مرتبط و سایر موارد نیاز دارد.

حسین فلاح در نشست بررسی زمین و مسکن شهر بفروییه میبد افزود: این شهر و مزرعه بیده مجموعه‌ای دارای شورای پنج نفره هستند و با تعیین حریم وضعیت بهتری پیدا می‌کنند.

وی درادامه تعیین حریم روستاهای میبد را نیز خواستار شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی‌هم خواست مزرعه بیده از محدوده شهر میبد جدا شود و شخصیت حقوقی مستقل پیدا کند و مشکل چندین ساله آن رفع شود.

سید جلیل میرمحمدی همچنین از بنیاد مسکن خواست برای اختصاص زمینهایی که در اختیار دارند و تبدیل آن به زمین مسکونی  و ارایه به طرح ملی مسکن به پای کار بیایند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌یزد هم در این نشست گفت: در طرح جامع تصویب شده در دوره قبل روستای مزرعه بیده در محدوده شهر میبد قرار گرفته‌است و ساکنان آن نمی‌دانند پروانه ساختمان خود را از شهرداری میبد یا شورای روستا اخذ کنند و برای رفع این مشکل یا باید کد روستایی حذف و تقسیمات کشوری اصلاح شود و یا باید محدوده شهر میبد اصلاح و محدوده روستا از آن خارج شود.

علیرضا قربانیان یادآور شد: محدوده مزرعه بیده در حریم میبد است و خود مزرعه بیده در محدوده است.   

رضا یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد هم در این نشست لزوم تعیین حریم برای شهر بفروییه که طرح هادی برای آن تهیه شده را یادآور شد و به ارایه راهکار برای حل آن و تعیین مرز آن پرداخت.

در نشست اختصاص 6 هکتار و 2 دهم زمین به طرح اقدام طرح ملی مسکن در بفروییه، اختصاص زمین به اورژانس و آتشنشانی و انبار شهرداری بفروییه  و افزایش فضای سبز و تغییر کاربری زمین‌های این شهر بررسی شد.

میبد شامل سه بخش میبد، ندوشن و بفروییه است و جمعیت 106 هزار نفری این شهرستان در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا