گروهی از بانوان میبدی با برگزاری نشست هم اندیشی راه اندازی بازارچه فروش محصولات تولیدی حوزه مشاغل خانگی به مناسبت روز صنایع دستی و ولادت حضورت معصومه (س) را در دستور کار خود قرار دادند.

جمعی از  بانوان فعال در حوزه مشاغل خانگی  در محل اب انبار امیرآباد حضور یافته و  با  مشورت و هم اندیشی تصمیم گرفتند  در این مکان تاریخی و ساختمان فوقانی آن  از پنجشنبه ۲۰ خرداد همزمان با روز جهانی صنایع دستی  تا شنبه ۲۲ خرداد نمایشگاه و بازارچه فروش محصولات برگزار کنند.

محصولات آماده ارایه در نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی شامل محصولات زیلوبافی، کاربافی، شمع سازی، وسایل تزئینی، محصولات مرتبط به هنرهای تجسمی‌و انواع دمنوش است که در حوزه مشاغل خانگی توسط بانوان تولید می‌شود.

مهمترین مشکل فعالان حوزه مشاغل و هنرمندان صنایع دستی به خصوص بانوان هنرمند نداشتن مکان برای فروش محصولات است.

البته تا قبل از شیوع ویروس کرونا در مواقعی از سال به مناسبت‌های مختلف نمایشگاه‌‌‌های فروش محصولات با همکاری ادارات و نهادهای مختلف و نیروهای بسیج و سپاه برگزار می‌شد و از زمان شیوع ویروس کرونا برگزاری این نمایشگاه‌ها متوقف شد.

اکنون تعدادی از بانوان عضو شرکت تعاونی بانوان کارآفرین نسیم بهار خاتون با همکاری مسوول کلبه هنر که مکان این پایگاه فرهنگی را به برگزاری نمایشگاه محصولات صنایع دستی اختصاص داده، تصمیم گرفتند با برگزاری این رویداد هم از تولید کنندگان محصولات صنایع دستی و مشاغل خانگی حمایت کنند و هم محصولات خود را به فروش رسانند و هم توانمندی خود در عرصه فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی را نشان دهند و توجه مسوولان را به باور داشتن بانوان و حمایت از آنها در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی جلب کنند.

دهم ژوئن برابر ۲۰ خردادماه هر سال روز جهانی صنایع دستی نام‌گذاری شده‌است.

میبد شهر جهانی زیلو و دیگر محصولات صنایع دستی به ویژه کاربافی و سفال و همچنین موتابی، خراطی و چلنگری است.