پنج پروژه در بخش‌های صنعتی ، ورزشی ، فرهنگی و عمرانی در مناطق مختلف میبد با حضور مسوولان استان و شهرستان افتتاح شد.

اولین پروژه در شهرک صنعتی جهان آباد با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال با اشتغال زایی به صورت مستقیم برای ۱۲۰ نفر  ، در زمینی به مساحت ۲۹ هزار ۷۱۱ متر و با ظرفیت تولید ظرفیت سالانه ۳ میلیون متر مربع سرامیک کف و بدنه به بهره‌برداری رسید.

همچنین ۲ مدرسه در میدان دفاع مقدس و محله حسن آباد و یک زورخانه در میدان مهدیه افتتاح شد و کلنگ احداث ساختمان جدید اداره دامپزشکی در زمینی به مساحت ۳۹۵ متر مربع در ۲ طبقه اداری که توسط خیرمحسن موحدیان احداث می‌شود به زمین زده‌شد.

ساماندهی ورودی روستای مهرآباد و تعریض پل آن که با میزان اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و در مدت چهار ماه با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌، دهیاری روستا، فرمانداری و بخشداری مرکزی میبد اجرایی شده نیز بهره‌برداری شد.

پروژه‌های گوناگونی با استفاده از ظرفیت‌های دولتی و خیری آماده بهره‌برداری است

استاندار یزد در مراسم افتتاح مدرسه شهید سلیمانی همدلی مسوولان میبد در توسعه شهرستان و استفاده از ظرفیت‌های مختلف در بخشهای دولتی و خیری را ستود و افزود: با وجود همه مشکلات در بدترین شرایط  مالی با همکاری خیرین پروژه‌های مختلفی در ماههای پایانی خدمتگذاری دولت در شهرهای مختلف استان با همکاری مردم و خیری بهره‌برداری شده و یا آماده بهره‌برداری به صورت هفته‌ای یک بار است.

محمد علی طالبی توسعه فضاهای آموزشی و به خصوص رویکردهای جدیدی نظیر توسعه فضاهای آموزشی  هنرستان‌ها را نیز یادآور شد و اظهار کرد: ما فارغ‌التحصیلان بیکار زیادی در مقاطع مختلف لیسانس و فوق لیسانس در استان داریم که شغل متناسب رشته تحصیلی آنها وجود ندارد و این در حالی است که استان در حوزه‌هایی مانند فناوری و آی تی با کمبود نیرو مواجه است.

وی در ادامه به کمبود نیرو در بخش‌های صنعت و معدن و نیروهای متخصص ساختمانی کاشی کار و کچ‌کار مورد نیاز  شرکت‌های پیمان‌کاری استان اشاره کرد که از دیگر مناطق کشور تامین و منجر به حضور غیربومی‌ها در سطح استان شده‌است.

استاندار یزد در مراسم افتتاح زورخانه پوریای ولی هم از همه کسانی که در بازسازی و توسعه این زورخانه و ترویج ورزش پهلوانی در شهر میبد قدم برداشته‌اند نیز قدردانی کرد و افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه ما نیاز به پرورش اخلاق و روحیه پهلوانی در عرصه‌های مختلف دارد و امید است با توسعه این فضاها شاهد پرورش افراد مروج خصلت‌های نیک و روحیه پهلوانی در سطح شهرباشیم.

مسوولان در توسعه بیشتر استان در بخش‌های مختلف همکاری کنند

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی‌نیز در مراسم افتتاح مدرسه شهید سلیمانی از استاندار یزد و فرماندار میبد  به خاطر تلاش‌های انجام شده برای انجام فعالیت‌های عمرانی و افتتاح پروژه‌ها و سرمایه گذاری‌ها قدردانی کرد و اظهار امیداوری کرد که با همکاری همه مسوولان شاهد توسعه بیشتر استان در حوزه‌های مختلف  و خدمت‌گزاری به مردم باشیم.

افتتاح پنج پروژه در میبد

راه اندازی هنرستان‌های آی تی در استان یزد

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد هم تلاش‌های بدون رویکرد سیاسی مرتبط با توسعه فضاهای آموزشی  و نداشتن مدارس شیفت در سطح استان را ستود و به شهرهای دارای  پتاسیل داشتن هنرستان آی پی اشاره کرد.

محسن موحدی فرد افزود: میبد یکی از این شهرها است که با یک میلیارد می‌توان هنرستان مجهز به کارگاه کامپیوتر احداث کرد که حداقل می‌تواند سالیانه ۶۰ نفر فارع التحصیل آی پی داشته‌باشند.

وی ظرفیت داشتن شهرهای اردکان، یزد و  تفت برای داشتن هنرستان مهارتی سمپاد را یادآور شد و اظهار امیدواری کرد که بتوان نیاز واقعی استان به میزان ۵۰ درصد به افراد ماهر  در رشته‌های مهارتی را با این رویکرد تامین کرد.

جواد ذاکرمدیرکل نوسازی مدارس استان یزد هم پیگیر بودن مسوولان میبد برای احداث مدارس و نوسازی آنها را یادآور شد.

هر هفته پنج پروژه آماده بهره‌برداری در میبد

فرماندار میبد  نیز گفت:  شهرستان در هر هفته در همه بخش‌ها پنج پروژه آماده بهره برداری دارد و این آمادگی داشتن به همکاری مسوولان و نگاه خوب و همراهی‌های امام جمعه برمی‌گردد.

حسین فلاح به آماده بهره‌برداری بودن ۱۵ میلیارد تومان پروژه ورزشی  تا یک ماه دیگر اشاره کرد که با همکاری استانداری و رایزنی‌های انجام شده به این مرحله رسیده و تکمیل آن نیاز به ۲ میلیارد تومان دارد.

رییس آموزش و پرورش میبد نیز در ارتباط  با پروژه‌‌‌های افتتاح شده گفت: مدسه احداث شده در حسن آباد که به نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شد، توسط بنیاد برکت احداث آن در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۵۰ متر مربع و با زیربنای ۷۵۵ متر مربع شروع شده و با استفاده از اعتبارات دولتی تکمیل و به بهره‌برداری رسیده‌است.

محمد رضا کارگر شورکی در ادامه مدرسه احداث شده در محدوده مسکن مهر را با زیربنای ۷۲۲ متر مربع و در زمینی به مساحت سه هزار و ۲۰ متر مربع عنوان کرد.

همچنین به گفته رییس اداره ورزش و جوانان پروژه بازسازی زورخانه ولی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان و کمک‌های اداره کل ورزش و جوانان استان و امام جمعه و فرماندار و خیرین و با همت مرتضی جعفری نژاد مدیر داخلی زورخانه پوریای‌ولی تعمیر و بازسازی شده‌است.

محمد رضا زارع بیدکی افزود: این ساختمان در بافت تاریخی از سال ۵۳ تا کنون در بافت تاریخی  به عنوان زورخانه مورد استفاده قرار گرفته‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا