نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات ضرورتی غیرقابل انکار در کشور است و می‌طلبد هر یک از دستگاه ها بر اساس وظیفه ای که بر عهده دارند برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند.

سید جلیل میرمحمدی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تفت افزود: صحنه انتخابات کنونی همانند هشت سال دفاع مقدس است که همه قدرت‌‌‌های بزرگ به دنبال شکست کشور بودند و اینک دشمنان با همه امکانات و به صورت همه جانبه در تلاش برای عدم مشارکت مردم هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان و منافقین اعلام کردند  ما انتظار داریم مشارکت پایین آید تا فضا برای اغتشاش در خیابان‌ها فراهم شود.

نماینده تفت و میبد نقش آموزش و پرورش و معلمان را در افزایش مشارکت مردم بسیار مهم خواند و گفت: امروز حفظ نظام در گرو مشارکت بالای مردم در انتخابات است و معلمان به عنوان قشر تأثیرگذار می‌توانند نقش آفرینی خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به استفاده از همه ظرفیت‌ها برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات، افزود: ائمه جمعه، روحانیون، نیروهای بسیج و فعالان فضای مجازی باید در این راستا فعالیت کنند.

میرمحمدی به گزارش عملکرد یکساله خود هم پرداخت و گفت: در طول این مدت از همه روستاهای شهرستان بازدید و مشکلات آنها را بررسی کردم و چندین جلسه با مسئولان استان برای رفع مشکلات برگزار و در سطح ملی از وزراء پیگیری‌ها انجام شد.

وی تأکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان، ورزش، آموزش و پرورش، حمل و نقل جاده ای، راه سازی، آب و گاز اتفاق‌‌‌های خوبی در یکسال گذشته رخ داد و اعتبارات قابل توجهی جذب و منجر به افتتاح برخی پروژه‌ها شد و برخی پروژه‌ها در حال انجام است.

استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیداها ممنوع است

فرماندار تفت هم در این نشست گفت: انتخابات به عنوان بزرگترین رویداد، حائز اهمیت است و با توجه اینکه آخر هفته‌ها جمعیت شناور در شهرستان حضور می‌یابد مسئولان دستگاه‌‌‌های اجرایی جهت بالا بردن مشارکت مردم تمام تلاش خود را انجام دهند.

علیرضا نوکار استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیداها را ممنوع اعلام کرد و افزود: ما با استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌ها موظف به اجرای خوب انتخابات و حضور حداکثری مردم هستیم و نتیجه را مردم انتخاب می‌کنند.

جذب بودجه سال ۹۹ توسط دستگاه ها، صرفه جویی در مصرف برق و آب، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به امور آنها با نهایت احترام و انجام تدابیر خودمراقبتی برای دستگاه‌ها دیگر توصیه‌‌‌های فرماندار تفت به مدیران دستگاه‌‌‌های اجرایی شهرستان بود.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین علی محمد گلوردی، امام جمعه تفت به اهمیت خدمت به مردم به عنوان یک نعمت الهی اشاره کرد و افزود: مسئولان نباید کاری کنند که مردم از حضور در پای صندوق‌‌‌های رأی دلسرد شوند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا