مدیرعامل شرکت تعاونی دامداران مهریز گفت: یکی از مشکلات موجود در مسیر فعالیت پرورش دهندگان دام در این شهرستان، کمبود نهاده‌های دامی یارانه‌ای است و از مسوولان مربوطه خواست برای رفع این مشکل تدابیر لازم اتخاذ کنند.

سید مصطفی حیدری روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته‌های اخیر حدود ۱۵ درصد از سهمیه نهاده‌‌‌های یارانه‌ای به دامداران شهرستان کم شد.

وی با اشاره به اینکه هشت هزار راس دام شماری گذاری در منطقه وجود دارد، ادامه داد: هم‌اکنون با وجود نیاز مبرم حدود ۲۵ درصد نهاده یارانه‌ای به شهرستان اختصاص می‌یابد.

این فعال بخش دامداری مهریز بدون اشاره به سهمیه شهرستان در ماه اظهارکرد: کاهش نهاده یارانه‌ای دامی‌به جامعه هدف و نبود ثبات در قیمت آن موجب نارضایتی دامداران شد که در این خصوص بارها مسایل طبق مقررات به مسوولان مربوطه استان یزد اعلام شد که به خاطر اهمیت موضوع پیگیری آن را خواستاریم.

مدیرعامل دامداران مهریز خواهان افزایش نهاده‌های دامی‌شد

به گفته حیدری هم‌اکنون از سوی این شرکت تعاونی با همکاری سایر نهادها  به طور متوسط حدود یک هزار تن نهاده‌های دامی‌تهیه و در اختیار واحدهای سنتی و نیمه صنعتی شهرستان گذاشته می‌شود و این مقدار خوراک دام اصلا جوابگو نیست.

وی با اشاره به اهمیت نقش دامداران در تامین نیازهای اساسی مردم برای تامین مواد لبنی و پروتئنی از مسوولان مربوطه خواست موضوع کمبود نهاده‌های دامی‌منطقه را به جد پیگیری کنند و اقدام لازم را برای رفع مشکل انجام دهند.

هم اکنون ۱۶ هزار دام سنگین و ۷۰ هزار راس دام سبک در مهریز وجود دارد و افزون بر سه هزار نیرو به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی مربتط دام و طیور منطقه فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.