آب انبار امیرآباد میبد پاکسازی شد

آب انبار امیرآباد میبد همزمان با هفته میراث فرهنگی توسط بانوان فعال شاغل در حوزه خانگی و با همکاری یکی از تشکل‌های مردمی و مسوولان پایگاه پژوهشی میبد پاکسازی شد.

مدیر پایگاه پژوهشی اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري میبد در حاشیه این انجام این فعالیت مردمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در سال  1400 برنامه ریزی شده تا به کمک شهروندان هر از گاهی مبادرت به پاکسازی بناهای تاریخی شود و اولین مکان برای پاکسازی آب انبار امیرآباد تعیین شد و بعد ازاین مکان نیز پاکسازی قلعه مهرجرد دردستور کار قرار گرفته‌است.

مهدی همت پور در ادامه افزود: آب انبار امیرآباد به عنوان مکانی برای برگزاری نمایشگاه و ایجاد کارگاه های صنایع دستی به شرکت تعاونی بانوان اجاره داده شده و با توجه به اینکه رونق صنایع دستی باعث رونق گردشگری و بالعکس آن می‌شود ، پایگاه پژوهشی تصمیم گرفت تا با کمک مردم و نیروهای امانی  نسبت به مرمت و پاکسازی این مکان اقدام کند.

وی با اظهار امیدواری به اینکه این مککان تا 20 خرداد روز صنایع دستی برای ایجاد نمایشگاه آماده گردد، اظهار کرد: همچنین برنامه ریزی شده در روزهای سه شنبه بازارچه‌ای  هفتگی نیز در محل راسته بازار میبد برای عرضه صنایع دستی و ایجاد تحول در بافت تاریخی راه‌اندازی شود.

شرکت تعاونی بانوان میبد با عضویت 71 نفر در دی ماه سال 96 برای حمایت از فعالان حوزه مشاغل خانگی و کارآفرینی و برگزاری نمایشگاه‌های عرضه محصولات و صنایع دستی راه اندازی شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.