اخبار روز

آب انبار امیرآباد میبد پاکسازی شد

مدیر پایگاه پژوهشی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد در حاشیه این انجام این فعالیت مردمی‌در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در سال  1400 برنامه ریزی شده تا به کمک شهروندان هر از گاهی مبادرت به پاکسازی بناهای تاریخی شود و اولین مکان برای پاکسازی آب انبار امیرآباد تعیین شد و بعد ازاین مکان نیز پاکسازی قلعه مهرجرد دردستور کار قرار گرفته‌است.

مهدی همت پور در ادامه افزود: آب انبار امیرآباد به عنوان مکانی برای برگزاری نمایشگاه و ایجاد کارگاه‌‌‌های صنایع دستی به شرکت تعاونی بانوان اجاره داده شده و با توجه به اینکه رونق صنایع دستی باعث رونق گردشگری و بالعکس آن می‌شود، پایگاه پژوهشی تصمیم گرفت تا با کمک مردم و نیروهای امانی  نسبت به مرمت و پاکسازی این مکان اقدام کند.

وی با اظهار امیدواری به اینکه این مککان تا 20 خرداد روز صنایع دستی برای ایجاد نمایشگاه آماده گردد، اظهار کرد: همچنین برنامه ریزی شده در روزهای سه شنبه بازارچه‌ای  هفتگی نیز در محل راسته بازار میبد برای عرضه صنایع دستی و ایجاد تحول در بافت تاریخی راه‌اندازی شود.

شرکت تعاونی بانوان میبد با عضویت 71 نفر در دی ماه سال 96 برای حمایت از فعالان حوزه مشاغل خانگی و کارآفرینی و برگزاری نمایشگاه‌های عرضه محصولات و صنایع دستی راه اندازی شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا