مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: با رویکرد اقتصاد مقاومتی و در راستای پشتیبانی و مانع‌زدایی طی سال گذشته ۶۷ واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل شده استان به مدار تولید بازگشت.

محمد زاده‌رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۲۲ واحد در یزد، ۱۵ واحد در میبد، ۱۲ واحد در تفت، هفت واحد در مهریز، ۶ واحد در اردکان، چهار واحد در ابرکوه و یک واحد در شهرستان خاتم قرار داست.

وی ادامه داد: با فعالیت مجدد این واحدهای تولیدی و صنعتی که با همکاری و فعالیت مسوولان و صاحبان صنایع صورت گرفت زمینه اشتغال ۵۴۲ نفر فراهم گردید و انجام این امر مهم در سال‌جاری در استان در اولویت است.

این مسوول اظهار کرد: این واحدها به ترتیب در زمینه‌های فلزی، کانی و غیرفلزی، غذایی و دارویی، نساجی، شیمیایی، سلولزی و برق در سطح مناطق مختلف استان فعالیت داشتند.

زاده رحمانی گفت: با توجه به آسیب‌های که برخی صنایع به استان وارد می‌کند رسانه‌ها می‌تواند با معرفی الگوهای کارآفرینی موفق، نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار و سالم  داشته باشد.

سه هزار و ۷۰۰ پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی‌۸۰ هزار میلیارد ریال و با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال در استان وجود دارد.

این استان در حالی که ۱.۱ درصد جمعیت کشور را داراست ولی به لحاظ تولید صنعتی ۴.۴ درصد سهم تولید این بخش را دارد.

یزد به عنوان چهارمین استان صنعتی، دومین استان معدنی شناخته می‌شود که در تولید محصولات کاشی و سرامیک رتبه نخست، محصولات نساجی ایران با ۲۵ درصد تولید جایگاه دوم و تولید فولاد در جایگاه سوم را دارد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.