اخبار روزاجتماعی

کانون بازاریابی محصولات مشاغل خانگی در آب انبار امیرآباد راه اندازی شد

با تشکیل پاتوق یاد شده چگونگی بسته‌بندی و عرضه محصولات، جذب حمایت مسوولان و خیرین و بازاریابی اینترنتی مورد نظر سنجی قرار گرفت.

بانوان به عنوان اعضای اولین شرکت تعاونی بانوان  در نشست برگزار شده حضور داشتند و راهکارهای خود را ارایه و جمع بندی کردند.

پاتوق در قسمت فوقانی آب انبار برگزار و در انتها از محل آب انبار بازدید شد.

ساختمان آب انبار یادآور زمانی است که آب لوله کشی در دسترس مردم نبود و مردم از پله‌های آب انبار پایین رفته تا بتوانند از آب خنک و تمیز ذخیره شده در آب انبار بنوشند و سبوهای خود را نیز پر از آب کرده و با خود به خانه برند.

در واقع، آب‌انبارها فضای سرپوشیده‌ای است که برای ذخیره آب معمولاً در زیرزمین ساخته می‌شود. در مناطق کم‌آب و بیابانی آب‌انبار را از آب باران یا جویبارهای فصلی پر می‌کردند و این سازه به منظور ذخیره آب در فصول پرآب و استفاده از آن در بقیه ایام سال ساخته می‌شد و در حال حاضر ساخت آب انبار مرسوم نیست  و برای ذخیره آب، شرکت‌‌‌های آب و فاضلاب و آب منطقه ای از منابع متعدد ذخیره سازی به ظرفیت ۲ هزار تا ۱۰ هزار مترمکعب زمینی یا هوایی استفاده می‌کنند.

در حال حاضر در استان یزد آب ابنارهای متعددی وجود دارد و با توجه به دسترسی مردم به آب لوله کشی در شهرها و اغلب روستاها از آب موجود در این سازه‌ها برای شرب استفاده نمی‌کنند.

آب انبار امیرآباد، بخشی از یک مجموعه تاریخی دوره قاجار در ایران است، افزود: مرمت بنا با همکاری نیروهای امانی میراث‌ فرهنگی میبد و مشارکت شرکت تعاونی بانوان شهرستان انجام شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا