مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: تعامل مسوولان حوزه ها و مدیران جمعیت هلال احمر می‌تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد و آسیب‌های اجتماعی با روحیه جهادی رفع می‌شود.

آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان این جمعیت افزود: تعامل با هلال احمر دارای ظرفیت‌های بالنده‌ای است و باید از این فرصت  به نفع مردم و جامعه به نحو مناسب استفاده کرد.

وی از  تلاش‌ها و خدمات اجتماعی و فرهنگی و آموزشی این نهاد مردمی‌قدردانی کرد و ادامه داد: در اسلام، نظام امدادی و خدماتی زیادی وجود دارد که در کمک‌رسانی به مردم بسیار مهم است و در این آیین، تامین نیازهای مادی و معنوی و اخلاقی و دینی و فکری زندگی اهمیت دارد.

امام جمعه میبد تصریح کرد: فعالیت در قبال جامعه در ۲ بخش تعالی و زندگی و تامین نیازهای زیستی و حیاتی است و هر ۲ اهمیت زیادی دارد و تاکید زیادی بر تامین نیازها شده و اسلام، نظامی‌جامع است و بسیاری از تامین نیازها در آن اختصاص به شیعیان و مسلمانان ندارد و تامین نیازهای انسان و حقوق بشر مورد توجه است.

اعرافی بیان کرد: اقدامی‌که  اسلام در یاری رساندن به دیگران آورده و اختصاص به شیعیان دارد عام است و بسیاری در زمینه یاری رساندن و درمان امداد و نجات دیگران مسایل مشترک است و کاری به اعتقادات مذهبی و دینی ندارد و ارزش و پاداش زیادی برای آن ذکر شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: اگر انسان در شرایط سختی به فریاد کسی برسد ارزش آن کار بیش از دیگران است و رفع بسیاری از مشکلات نیاز به همفکری و همراهی دستگاه‌های خصوصی و دولتی نیاز دارد و به هم پیوستگی و اقدامات شبکه‌ای منجر به موفقیت می‌شود.

اعرافی با اشاره بر اینکه تعامل حوزه و هلال احمر می‌تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد خاطرنشان کرد: ما به نیروهای جهادی نیاز داریم تا در بحران‌ها بتوانیم موفق عمل کنیم و در نظام حوزوی نیز نیروهایی هستند که در بحران‌ها حضور دارند. حدود ۱۰ هزار نفر داوطلب عضو جمعیت هلال احمر استان یزد است

  • منبع خبر : ایرنا