فرماندار میبد گفت: برای استفاده کامل از ظرفیت‌های شهرستان ، پیشبرد امور و ارتقا و عمران و آبادانی و زیباسازی شهر باید از بخشی نگری و محله‌گرایی دوری کرد.

حسین فلاح روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: مورد توجه قرار دادن مقابله با آسیبها و همچنین تربیت اجتماعی  و ایجاد  نشاط اجتماعی  ازفعالیت‌های شهرداری و شورای شهر در کنار عمران و آبادانی است.

وی در ادامه در  ارتباط با عملکرد شورای اسلامی‌شهر پنجم اظهار کرد: در این دوره شاهد کمترین حاشیه بین شهرداری و شورا و ادارات بودیم.

فرماندار میبد همچنین گفت: با پیگیری‌‌‌های انجام شده توسط نماینده سابق مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی‌و نماینده و همچنین امام جمعه و استاندار یزد راه اندازی مجدد کارخانه فولاد با گذر از مباحث حقوقی بسیار پیچیده  وبا وارد شدن ایمیدرو مورد توجه قرار گرفته و در آینده نزدیک این کارخانه فعالیت خود با انجام حسابرسی‌ها و برگزاری نشست‌های هیات مدیره آغاز می‌شود.

وی انتخاب میبد به عنوان منطقه ویژه اقتصادی را یک فرصت برای صادرات و وارات اجناس و  توسعه صنعتی و اقتصادی شهر خواند که توسط مسوولان و امام جمعه و نمایندگان سابق و فعلی در مجلس شورای اسلامی‌پیگیری شده‌است.

فلاح برنامه‌ریزی انتخاب مجموعه هیات مدیره شایسته و استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی  و مشارکت مردم برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی را یادآور شد.

وی به مشارکت خیرین حوزه صنعت در ساخت و ساز مدارس و مکانهای فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و مورد توجه قرار دادن آسیبهای اجتماعی حضور غیربومی‌ها در شهر پروسه‌ای خواند که باید با همکاری مردم در فرهنگ سازی و سرمایه گذاری روی تربیت اجتماعی فرزندان و آگاه سازی آنها برای تعامل در اجتماع و دوری از ضد ارزش‌ها انجام شود. 

۲ هزار در میبد دست اندرکار اجرایی برگزاری انتخابات هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد هم در این نشست با اشاره به تعداد صندوقهای پیش بینی شده رای در میبد گفت: ۹۰ شعبه اخذ رای، ۱۳ صندوق برای بفروئیه، هشت صندوق در ندوشن و ۶۹ صندوق اخذ رای نیز برای شهر میبد پیش بینی شده‌است.

رسول نصیری اضافه کرد: حدود ۲ هزار نفر از عوامل اجرایی دست اندرکار برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در میبد هستند.

وی دوری از نشر اخبار کذب و بدون منبع و  مشارکت در حضور حداکثری مردم در انتخابات را نیز یادآور شد.

وضعیت میبد نارنجی است

این مسوول همچنین با تشکر از تلاشهای کادر بهداشت و درمان شهرستان و قرارگاه شهید سلیمانی در کنترل وضعیت انتشار ویروس کرونا، وضعیت کرونا در میبد را نارنجی و کمتر از آن اعلام کرد.

وی میانگین بستری روزانه در شهرستان را ۲ و سه دهم درصد و آخرین آمار بستری ۵ نفر بستری بخش کرونا  وسه نفر بستری بخش ویژه کرونا عنوان کرد.

نصیری در ادامه به انجام اقدامات از ۱۵ اسفند ۹۹ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ برای کنترل پیک کرونا اشاره کرد و سه هزار و ۳۲۷ مورد بازدید در حوزه بهداشت محیط، ۱۵۹ مورد  اخطار، ۲۶۹ مورد پلمپ واحد صنفی، ۹۱۷ مورد بازرسی کارنجات و واحدهای تولیدی، ۹۵ مورد اخطار و ۱۱۲ مورد پلمپ واحدهای صنعتی و تولیدی   را یادآور شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گروه‌‌‌های هدف واکسیناسیون را کادر بهداشت و درمان، خانه سالمندان، بیماران خاص، جانبازان، کارکنان شهرداری و نظام پزشکی عنوان کرد که میانگین ۵۰ درصد جامعه هدف واکسیناسیون انجام شده‌است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی افراد هم به صلاحدید خود برای واکسیناسیون مراجعه نکردند،  ادامه داد: درمجموع ۸۲۳ مورد واکسیناسیون از ۷۵ تا ۸۰ انجام شده و کل واکسن دریافنتی ۲ هزار و ۷۸۷ دریافت شده  و ۹۵ درصد آن انجام شده‌است.