مدیر ستاد دیه یزد گفت: افراد خیر ماه رمضان امسال ۲۲ میلیارد ریال برای آزادی ۲۵ زندانی جرایم غیرعمد مالی در استان کمک کردند که از این تعداد ۲ نفر زن و بقیه مرد بودند.

سید مسعود عظیمی‌روزجمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد زندانیان آزاد شده ۱۴ نفر محکوم مالی، ۶ محکوم نفقه،  چهار محکوم مهریه  و یک نفر دیگر از محکومان دیه بودند که به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

این مسوول اظهار کرد: همکاری مردم، خیران، تشکل‌ها، هیات‌ها و شرکت‌های تولیدی و صنعتی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد موضوع مهمی‌است که به تداوم همکاری آنها نیاز است.

عظیمی‌که در عین حال معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد را بر عهده  دارد. گفت: نیکوکاران کمک‌های خود را به کارت ۶۶۶۸-۶۶۶۶-۷۲۷۰-۵۰۴۱ به نام ستاد دیه استان واریز و با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵*  در این امر  ضروری مشارکت کنند.

سال ۱۳۹۹ با همکاری مردم و خیران  ۳۳۵ مددجوی محکوم مالی جرایم غیرعمدمالی  با پرداخت ۱۱۰ میلیارد ریال  از محل کمک‌‌‌های خیری در استان یزد آزاد شدند.

 یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد و حدود چهار هزار نفر دوره محکومت خود را در این مراکز سپری می‌کنند که جرم اغلب افراد که غیربومی‌هستند، در ارتباط با موادمخدر است.

جمعیت استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها زندگی می‌کنند.

  • منبع خبر : ایرنا