مسوول واحد رسانه و فضای مجازی حوزه علمیه یزد گفت: برای جلب مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا و تیره های عشایری ، جشنواره تولید محتوا در فضای مجازی با عنوان « ایران قوی » در استان آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام محمد دهقان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اهمیت حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات، معیارهای داوطلبان اصلح و پیامد شرکت نکردن در این موضوع جزو اهداف و موضوع جشنواره است افزود: علاقمندان می‌توانند برای مشارکت در این برنامه، تولیدات خود را در قالب  تدوین (موشن گرافی، گزارش خبری، کلیپ تصویری) و گرافیک (پوستر، عکس نوشته، اینفوگرافی) تا ۲۰ خردادماه آینده از طریق سایت heyazd.ir  ارسال کنند.

وی ادامه داد: به نفرهای اول، دوم و سوم جشنواره به ترتیب یک میلیون تومان، ۷۰۰ هزار تومان  و نیز ۵۰۰ هزار تومان جایزه اهدا می‌شود.

این فعال فرهنگی در حوزه فضای مجازی استان خاطرنشان کرد: ایجاد زمینه برای جلب مشارکت مردم در انتخابات از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید با فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این مورد بیشتر اقدام کرد.

دهقان یادآور شد: دبیرخانه جشنواره مستقر در مدرسه علمیه عبدالرحیم خان یزد، مدیریت حوزه علمیه استان جوابگوی عموم علاقه‌مندان برای حضور در جشنواره است.

هم اکنون در ۲۲ حوزه علمیه خواهران یزد سه هزار و ۲۰۰ طلبه در حال تحصیل هستند و تعداد برادران طلبه هم  در ۱۴ حوزه علمیه استان هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی‌شهر و روستا به طور همزمان، ۲۸ خردادماه امسال در کشور برگزار می‌شود.

در استان یزد  ۲۴ شورای اسلامی‌شهر و ۳۹۷ شورای روستایی وجود دارد که ۲۳ شورای آن پنج عضو دارد و در هریک از ۳۷۴ شورا هم سه  نفر عضو هستند.