امام جمعه میبد گفت: همه ما باید برای رفع تحریم‌های ظالمانه تلاش کنیم و مذاکره کنندگان نیز خط قرمز مذاکره‌ها را اقتدار و عظمت کشور و رهنمودهای رهبری بدانند و دقت و مقاومت و کوتاه نیامدن در برابر زورگویی‌ها و زیاده خواهی‌ها را مهم شمارند.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز عید فطر افزود: ملت ایران پیمان شکن نبود و با این وجود متاسفانه دشمنان پیمان‌های خود را زیر پا گذاشتند و در دولت جدید آمریکا نیز همان رویه‌های گذشته ادامه پیدا کرد.

وی اعلام موضع در برابر ظلم‌های بسیار فجیعی که درفلسطین در حال رخ دادن است را مهم عنوان و تصریح کرد: اگر محور مقاومت عالم اسلام در برابر اسرائیل و زورگویان  شکل نگرفته بود و حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم در هزاران کیلومتر آن طرف تر مرزها در برابر داعش  و اسرائیل نایستاده بودند، کشور ما نیز مانند کشورهای دیگر دچار انواع امواج نامنی بود.

وی ایستادن در برابر داعش و صهیونیست‌ها که مردم مسلمان و به خصوص کودکان را با بی رحمی‌مورد تجاوز و آماج کینه‌‌‌های خود قرار داده‌اند را  وظیفه اسلامی‌، دینی و اخلاقی عنوان کرد.

امام جمعه میبد همچنین اظهار کرد: حضور حداکثری در انتخابات را وظیفه همگانی است و هیچ عذر و بهانه ای برای دور شدن از صحنه انتخابات در پیشگاه خدا پذیرفتنی نیست و باید دقت کرد که افراد آگاه و هوشیار و با انگیزه و با برنامه در انتخابات شورا‌ها برای ترقی دادن شهر  برگزدیده شوند.

وی ملاک انتخاب ریاست جمهوری را نیز در نظر گرفتن مصالح علی کشور و رهنمود‌‌‌های رهبری برشمرد.

با اشاره به جمعیت غیر بومی‌شهر گفت: ما غیر بومی‌را پاره تن خود می‌دانیم و در عین حال از  مسوولان خواسته می‌شود در تنظیم مهاجرت و ورود افراد به شهر برای کار کردن دقت بیشتری کنند و کارخانه‌ها و صنایع همکاری کنند تا دغدغه مردم رفع شود.

وی یادآور شد: مردم خود نیز باید در پذیرش افراد غیر بومی‌برای محفوظ ماندن شئون اخلاقی و ارزشهای فرهنگی و تاریخی همکاری کنند و باید توجه داشت که سیمای شهر باید سیمای دین و اخلاق و سابقه فرهنگی و تااریخی وسیمای  شهر حاج شیخ عبدالکریم حائری و شهیدان سرافراز باشد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا