رییس اداره بهزیستی میبد از توزیع 502 بسته غذایی به ارزش هر عدد چهار میلیون ریال و در مجموع 2 میلیارد و هشت میلیون ریال بین جامعه هدف این اداره در شهرستان خبر داد.

سید محسن فلاح در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این بسته‌‌‌های غذایی بین ۳۲۱ نفر  توزیع شده‌‌است، افزود: موسسه‌‌‌های خیریه فعال زیر پوشش اداره بهزیستی میبد در قالب پویش همدلی وبا رعایت کرامت انسانی به نیازمندان جامعه هدف کمک کردند.

وی با اشاره به عملکرد اداره بهزیستی و موسسه‌‌‌های دارای مجوز فعالیت از سوی این سازمان در میبد اظهار کرد:  موسسسه‌ها و مراکز زیر پوشش بهزیستی با اجرای طرح یاد شده ۳۳۰ میلیون ریال کمک نقدی و یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کمک غیر نقدی به نیازمندان و مددجویان جامعه کردند.

رییس اداره بهزیستی میبد کمکهای نقدی اداره بهزیستی را ۱۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و مساعدت‌های نیز نقدی را ۷۲۴ میلیون ریال برشمرد و مجموع کمکهای اداره بهزیستی شهرستان با اجرای طرح پویش همدلی در ماه رمضان امسال  را ۸۵۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال عنوان کرد.

وی مجموع کمک‌‌‌های نقدی  انجام شده توسط اداره بهزیستی میبد و موسسه‌ها و مراکز زیر پوشش این اداره را سه میلیارد و ۸۹ میلیون و ۶۰۰ میلیون ریال برشمرد.

این مسوول در ادامه گفت: در مجموع به تعداد سه هزار و ۷۳۱ مددجو زیر پوشش مراکز و موسسه‌‌‌های خیریه  مواد غذائی ارایه شده و از این تعداد سه هزار و ۴۲۰ نفر غذای گرم دروعده افطاری و سحری گرفته‌اند که ارزش هرکدام به صورت میانگین ۱۸۰ هزار ریال است.

این مسوول در ادامه تصریح کرد: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت  ۶۳۶۷۹۵۷۰۶۶۹۸۵۰۴۰و شماره شبای ۱۰۰۱۰۰۰۰۴۱۷۲۰۳۴۵۴۱۸۲۸۸۱۳یا پرداخت آنلاین از طریق سایتwww.swo.ir/payment واریز کنند.

واریز فطریه و کفاره روزه

وی همچنین روشهای واریز فطریه و کفاره روشهای واریز فطریه و کفاره روزه را نیز تشریح کرد و ادامه داد: بر اساس فتوای مراجع تقلید مردم  می‌توانند زکات فطره و کفاره روزه خود را به بهزیستی که متولی ایتام، نیازمندان،  معلولین، سالمندان و همچنین  آسیب دیدگان اجتماعی است پرداخت کنند.

فلاح روشهای پرداخت فطریه و کفاره روزه را  از طریق سایت بهزیستی استان یزد به نشانی: www.swo.ir/payment  و️از طریق کد دستوری ussd:   *724*0123# و همچنین ️ از طریق شماره کارت مشارکت‌‌‌های مردمی‌بهزیستی استان یزد به شماره  6367957066985040 عنوان کرد.

بیش از سه هزار و ۵۰۰  نفر مددجو از خدمات بهزیستی میبد استفاده می‌کنند. 

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.