امام جمعه میبد گفت: مشکلات نظام تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی را باید به صورت یک پروژه تحقیقاتی برای ارتقای رشد اجتماعی و اخلاقی و شخصیتی و دور ماندن از آسیب‌ها مورد توجه قرار داد.

،آیت الله علیرضا اعرافی افزود: آسیب‌های نظام تعلیم و تربیت مشکلاتی را برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد و بسیار مهم است که این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی از خیرین و مسوولان هم خواست اولین اولویت خود را حمایت و همکاری با نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش قرار دهند.

رییس شورای فرهنگ عمومی‌میبد در ادامه اظهار کرد: مقرر شد همه مصوبه‌‌‌های شورای آموزش و پرورش بازخوانی و بازنگری شود که به دنبال ۴۰ محور اصلی استخراج شد که باید مکتوب و به صورت گزارش تحلیلی ارایه شود تا مشخص شود کدام مصوبه‌ها محقق شده و کدام نشده و نیاز به ارایه طرح دارد و اگر محقق شده و باید ادامه کند برنامه و طرح ارایه شود.

اعرافی ادامه داد: از دیگر مصوبه‌ها آماده‌سازی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای نسل جدید مدیران است تا با همت بلند، آگاهی و مهارتهای لازم وارد عرصه مدیریت در آموزش و پرورش و مدارس برای شوند با توجه به اینکه سرنوشت دانش آموزان به دست به دست آنها است.

وی از اوقاف و آموزش و پرورش هم خواست در ارتباط با برآورد تعیین بهای موقوفات و پرداخت آن و اولویت قرار دادن موقوفه‌ها برای ساخت مدرسه و کلاس‌های درس همکاری کنند.

امام جمعه میبد همچنین مورد توجه قرار دادن اصول معماری ایرانی و اسلامی‌در ساخت و ساز فضاهای آموزشی از سوی مهندسین و خیرین را خواستار شد.

ساخت و ساز مدارس نیازمند به بازسازی در اولویت باشد

حسین فلاح فرماندار میبد بر اولویت قرار دادن ساخت و ساز مدرسه و تامین تجهیزات برای تعداد رشته‌ها و مدرسه‌های نیازمند به کمک و حمایت و بازسازی تاکید کرد.

سوق دادن دانش آموزان به سوی مدارس خاص متوقف شود

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی‌نیز نیاز به احداث دبیرستان ویژه دانش آموزان دختر ازدواج کرده درخواست شده از سوی مدیران مدارس و همچنین سنگینی کتابهای درسی در دوره ابتدایی اشاره کرد که از مشکلات مطرح شده‌است.

سید جلیل میرمحمدی ایجاد صندوق ذخیره برای کمک به دانش آموزان نیازمند و متوقف کردن جدا سازی دانش آموزان و سوق دادن  تعدادی از آنها به سمت مدارس خاص مانند شاهد و نمونه و استدادهای درخشان را خواستار شد.

محمد رضا کارگر رییس آموزش و پرورش میبد هم گزارشی از برنامه گرامیداشت روز معلم و تکریم همکاران برتر سال، ارتباط  تلفنی با ۲۰ فرزند شهید معلم شاغل در آموزش و پرورش، عیادت از معلمان بیمار ارایه و بهپرداخت بهای موقوفات و پیگیری ساخت ۲ مدرسه در بفروئیه اشاره کرد.

در این نشست از مسوولان اداره راه و شهرسازی و یک خیر میبدی تجلیل شد.

یک هزار و ۷۰۰ معلم عهده دار تعلیم و تربیت بیش از ۲۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموزان در مدارس میبد هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.