رییس تبلیغات اسلامی میبد گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم روز قدس با حضور جمعیت اندک و تشکیل زنجیره انسانی در یکی از میدانهای شهر همراه با اهتزاز پرچم لبنان و کشیدن پرچم اسراییل روی زمین برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علیرضا آقایی در حاشیه نشست روز قدس در گفت و گو با ایرنا با شاره به اینکه محل تشکیل زنجیره انسانی در میدان پارک فلسطین تعیین شده، افزود: نصب پلاکارد بر روی خودروهای نظامی‌و انتظامی‌، فعال شدن کانالهای فضای با سوال چرایی دفاع از مردم فلسطین از دیگر برنامه‌‌‌های قدس است.

وی در ادامه غرس نهال مقاومت به نام فلسطین به دست امام جمعه و فرماندار، فعال شدن گروه‌‌‌های سرود خیابانی و اجرای جشنواره دفاع از مردم فلسطین و مقاومت در شبکه‌‌‌های آموزش و پرورش را از دیگر برنامه‌های این روز برشمرد.

همچنین در نشست برگزار شده رسول نصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد در نشست برگزار شده از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شب‌‌‌های قدر قدردانی کرد و به چند مورد زیر پا گذاشتن توصیه‌های بهداشتی از جمله در امامزاده میر شمس الحق اشاره کرد.

معاون فنی شبکه بهداشت و درمان میبد هم به نظارت شبکه بهداشت بر رعایت توصیه‌‌‌های بهداشتی یادآور شد و گفت: همه این نظارت‌ها برای حفظ سلامت جان مردم به عنوان حق الناس است و دور ماندن آنها از مبتلا شدن به ویروس کرونا است.

کمال یزدی افزود: بر این اساس و با توجه به اهمیت پاس داشتن ارزشهای دینی و برگزاری مراسم‌‌‌های  مراسم هایی مانند روز قدس که حماسه حضور مردم برای مبارزه با اسرائیل است، باید این برنامه‌ها و خواندن نماز جماعت و همچنین نماز روز عید فطردر فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار شود.

وی در ادامه به تاثیر گذاری رعایت پروتکل‌ها و نظارت شبکه بهداشت در کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در میبد در موج چهارم درمقایسه با دیگر شهرها اشاره کرد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا