معلمان آستانه تحمل دانش آموزان را افزایش دهند

فرماندار میبد گفت : معلمان تلاش کنند در کنار تعلیم و اهمیت دادن به آموزش علم و دانش تربیت احتماعی دانش آموزان را هم مورد توجه قرار دهند تا آنها در رویارویی با سختی‌های آینده زندگی و حل مشکلات مسیر شغلی و برخورد با افراد اجتماع آستانه تحمل بالایی داشته باشند.

حسین فلاح در مراسم بزرگداشت روز معلم که به صورت مجازی برگزار شد ، افزود: دانش آموزان میبدی با کوشش و پیگیری معلمان و مربیان تا کنون بسیار خوب درخشیده‌اند و علی رغم این درخشش‌ها و موفقیتهای به دست آمده گاهی شاهد کاهش قدرت تحمل دانش آموزان و دیگر افراد اجتماع هستیم .

وی در ادامه به پیگیری‌های انجام شدن برای 2 شیفت نشدن مدرسه‌های میبد با اجرای طرح نهضت مدرسه سازی و ساخت هر سال 10 مدرسه در شهرستان اشاره کرد و از همراهی های امام جمعه میبد در این ارتباط قدردانی کرد.

وی همچنین با اشاره به پیگیری آبرسانی بهداشتی به شهرستان از اسفند 99 تاکنون نوید داد: آبرسانی بهداشتی از زاینده رود به تمام محله‌های شهر با تلاش‌های خیرین و پیگیری‌های انجام شده توسط مسوولان و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی در حال انجام است.

رییس آموزش و پرورش میبد نیز در این مراسم از تلاش و کوشش معلمان برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان به خصوص در وضعیت کرونا و رویارویی با مشکلات و سختی‌ها و درد و رنج‌هایی که متحمل شدند ، قدردانی کرد.

محمد رضا کارگر همچنین در این برنامه بزرگداشت روشن کنندگان چراغ علم و دانش ازمحمود پاکدامن معلم 43 ساله و سید بیژن افتخار زاده معلم بازنشسته  یاد کرد که در اثر به مبتلا شدن به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بیش از یک هزار و 740 نفر از معلمان در مقاطع مختلف تحصیلی درمیبد عهده دار آموزش تعلیم و تربیت بیش از 22 هزار دانش آموز هستند.

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری روز معلم نام گرفته است.