میبد

سند جامع توسعه بیمارستان فرا استانی و ملی تهیه شود

 آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای سلامت افزود: ارتقای بعد آموزشی و علمی‌هم در زیرساخت‌ها و هم در دانشکده وتعیین تکلیف برای بخش‌های دیگر به صورت پیوست و ایجاد هم افزایی بین بخش‌ها در ارایه سند  مورد توجه باشد.

وی با اشاره به چگونگی تامین هزینه‌های اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها توسط بخش درمان، پیگیری ایجاد منابع پایدار و وقف و سهام همراه با توسعه موسسه خیری بیمارستان را  خواستار شد.

امام جمعه میبد لزوم تشکیل شبکه ارتباطی با پزشکان میبدی در سراسر کشور  و جهان و همچنین آگاهی بخشی نسبت به مردم و اقدام سریع و مورد رضایت مردم و آمادگی داشتن لازم برای شرایط سخت را هم یادآور شد.

وی در ادامه بر لزوم همبستگی و هم افزایی اجتماعی در ماه مبارک رمضان و همچنین فعال بودن صندوق تعاون اجتماعی و مراقبت بر اینکه مردم در تنگنای اقتصادی نباشند، تاکید کرد.

کنترل بیماری کرونا در موج چهارم

فرماندار میبد هم گفت:خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شده و تلاشهای انجام شده آمار بیماران کرونا در میبد در موج چهارم افزایش چندانی نداشته و امیدواریم علی رغم برنامه‌ریزی هایی که با همکاری سپاه و بسیج شهرستان شده به ایجاد نقاهتگاه نیاز نشود.

حسین فلاح در ادامه به محدودیت فضای فیزیکی بیمارستان و لزوم  در نظر گرفتن زمینی برای توسعه آن به متراژ 100 هکتار اشاره و بر آن تاکید کرد.

ارایه برنامه استراتژیک پنج ساله برای توسعه خدمات درمانی و فضای فیزیکی بیمارستان میبد

رییس بیمارستان میبد نیز به نوشتن برنامه استراتژیک پنج ساله همراه با شرح وظایف سازمان‌ها و ارگان‌ها با هدف ارتقای مرکز درمانی شهرستان و نمونه شدن بیمارستان در منطقه اشاره کرد

محمد هادی فرحزادی در ادامه 13 بند برنامه یاد شده شامل تکمیل و بهره‌برداری فاز یک و 2 بیمارستان که با تکمیل آن 112 تخت به تخت‌های بیمارستان اضافه می‌شود و تکمیل فاز 2 که به دنبال آن بیمارستان  14 هزار متر مربع افزایش فضا می‌یابد و تکمیل و بهره‌برداری فاز یک و 2 اورژانس را برشمرد.

وی تلاش برای تکمیل و بهره‌برداری ساختمان هشت واحدی پزشکان و همچنین کلینیک  در سال 1400 را یاد آور شد و در ادامه به تبدیل بیمارستان به بیمارستان فوق تخصصی و همینطور آموزشی درمانی نیز به عنوان بندهای دیکر برنامه استراتژیک یاد شده اشاره کرد.

این مسوول همچنین راه‌اندازی بخش و اتاق عمل مغز و اعصاب و بخش بازتوانی  قلب و عروق و واحد مجهز آموزش و ایجاد مرکز رفاهی برای بیماران دیگر شهرها را از دیگر بندهای برنامه یاد شده عنوان کرد.

نیاز بیمارستان میبد به پزشکان تخصصی و فوق تخصصی

وی نیاز بیمارستان به پزشکان فوق تخصص مرتبط به بیماری‌های  غدد، چشم و رادیولوژی را یادآور شده و به وجود ظرفیت‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته مانند دستگاه سنگ شکن و لیزر چشم در بیمارستان  اشاره کرد.

در این نشست به اختصاص دادن فضای مساجد برای اسکان و ارایه خدمات رفاهی به بیمارانی که از شهرهای دیگر به بیمارستان مراجعه دارند و نیز راه اندازی آزمایشگاه «سیدالشهدا» با تخصیص 2 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آن اشاره شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا