اجتماعیاخبار روز

13.5 میلیارد تومان تسهیلات توسط صندوق کارآفرین امید میبد پرداخت شد

احمد مقیمی‌در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شده، همچنین با پیگیری‌های امام جمعه میبد پنج میلیارد تومان تسهیلات نیز به صنف‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا کمک شد.

وی ادامه داد: تسهیلاتی نیز به دنبال انعقاد تفاهم نامه با سازمان‌هایی مانند  سازمان زندان‌ها، نوسازی مدارس، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حمل و نقل برون شهری، فنی حرفه‌ای و ورزش و جوانان پرداخت گردیده‌است.

مدیر صدندوق کارآفرینی امید میبد در ادامه یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، 300 میلیون تومان نیز به کارگاههای تولید محصولات شوینده و بهداشتی و تجهیزات پزشکی ارایه شد.

وی اظهار کرد: به دنبال گرفتن آمار سفالگران، تسهیلاتی نیز تا کنون به 9 نفر از سفالگران دارای مشکل در زمینه نو سازی تجهیزات و تهیه لوازم کار داده شد، همچنین از زمان ثبت شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو  تا آخر سال 99، 145 نفر از زیلوبافان از صندوق کارآفرین امید تسهیلات گرفته‌اند.

مقیمی‌مجموع تسهیلات پرداختی زیلو را چهار میلیارد و 570 میلیون تومان عنوان کرد که در ارتباط با بافت، تهیه و توزیع نخ،  ساخت ادوات و دستگاه زیلو با توجه نوع مجوز کارگاه و افراد شاغل در کارگاه‌ها به افراد و صاحبان کارگاه‌ها و شرکت‌ها داده شده‌است.

وی ادامه داد: مقرر شده که در ارتباط با خرید زیلو نیز حدود یک میلیارد تسهیلات اختصاص داده شود که با اجرای آن به هر نفر خریدار فرش زیلو، پنج میلیون تومان تسهیلات داده ‌شود و این میزان تسهیلات نیز به حساب فروشنده واریز ‌گردد.

ای مسوول تسهیلات موردی به دیگر رشته‌های صنایع صنایع مانند میناکاری و همچنین اجرای طرح‌های «روستای بدون بیکار» و «هر روستا، یک محصول» را نیز یادآور شد که به دنبال آن  به روستاهایی که تولید محصول خاص دارند  ، تسهیلات مورد نیاز داده می‌شود.

وی بازپرداخت تسهیلات را با توجه میزان تسهیلات پرداخت شده  و نوع تفاهم نامه، سه تا هفت سال عنوان کرد.

صندوق کارآفرین امید در میبد از سال 85 تا به حال فعال است، این صندوق تا قبل از سال 92 به عنوان صندوق مهر امام رضا فعالیت داشته‌است.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا