فرماندار میبد گفت: اجرای مصوبه‌های اعلام شده از سوی ستاد کرونای استان الزامی است و همه دستگاه‌های مرتبط نیز باید با جدیت بر اجرایی شدن دستورالعمل‌ها نظارت کنند.

حسین فلاح روز پنجشنبه در نشست کرونای شهرستان افزود: متاسفانه خطر بودن ویروس کرونا فراموش شده و  درعمل به توصیه‌های بهداشتی سهل انگاری می‌شود و به دنبال آن شاهد روی دادن اتفاق‌های ناگوار هستیم.

وی در ادامه از مسوولان خواست علی رغم اینکه به ویژه اصناف از شیوع ویروس کرونا آسیب زیادی دیده‌اند، نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها برای صیانت از سلامت مردم مورد توجه قرار گیرد.

رسول نصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد نیز از دستگاه‌های مختلف خواست گزارش ماهیانه در ارتباط با اقدام‌های انجام شده مرتبط با شیوع ویروس کرونا را ارسال کنند.

در این نشست مقرر شد، مصوبه‌های ستاد کرونای استان برای اجرای ابلاغ و پیگری شود.

مصوبه‌های چهل و ششمین ستاد کرونای استان یزد

 نصیری در حاشیه نشست یادشده در گفت و گو با ایرنا به مصوبه‌های چهل و ششمین ستاد کرونای یزد مشتمل بر اعمال دورکاری هفته آینده در اداره‌‌‌های استان با توجه به افزایش آمار مبتلایان، لغو ماموریت‌‌‌های غیرضروری اداری و پیگیری امور به صورت غیرحضوری، لغو جلسه‌های غیرضروری و تشکیل جلسه‌‌‌های ضروری با رعایت تمامی‌پروتکل‌ها اشاره کرد.

وی در ادامه تعطیلی تمامی‌آموزش‌های حضوری در مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌‌‌های علمیه، آموزشگاه‌‌‌های آزاد هنری و فنی و حرفه ای، راهنمایی و رانندگی و مانند آن، برگزاری نماز جماعت به مدت ۲۰ دقیقه و ترجیحا در فضای باز و رعایت کامل  استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و لغو تمامی‌مسابقات و رویدادها فرهنگی، هنری و ورزشی را از دیگر مصوبه‌‌‌های ستاد کرونای یزد برشمرد.

وی همچنین ممنوع بودن تردد از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد، ممنوعیت ورود خودروها با پلاک دیگر استان‌ها به شهرهای استان یزد، نظارت بر صنف‌ها از طرف اتاق اصناف و اتحادیه‌‌‌های صنفی و گزارش مستمر این نظارت‌ها به دبیرخانه ستاد استانی را به عنوان دیگر مصوبه‌های یادشده ذکر کرد.

در حال حاضر وضعیت هفت شهرستان از ۱۰ شهرستان  یزد از لحاظ شیوع کرونا قرمز، بافق( زرد)، بهاباد و اشکذر هم نارنجی است.

استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، حدود ۱۰۰ هزار نفر در سه شهرستان یادشده و بقیه در بقیه  در یزد، میبد، اردکان، تفت، مهریز، خاتم و ابرکوه ساکن هستند.

مصوبه‌های ستاد کرونا
  • منبع خبر : ایرنا