شهرداری میبد با توجه به نامه ای از سوی بزرگان شهر، احیای مقبره «سلطان الرشید» را که متاسفانه از سال 1354 در مسیر خیابان رشید الدین میبدی قرار گرفته را در دستور کار خود قرار داد.

شهردار میبد در این ارتباط  با اشاره به اهمیت و ضرورت بازتاب تاریخ غنی میبد به نسل امروز گفت: شهر میبد دارای فرهنگ و تاریخ درخشان و غنی است که وظیفه تمام مسئولین و شهروندان حفظ و حراست و انتقال آن به نسل آینده است.

علیرضا نقوی در ادامه عنوان کرد: میبد مهد بزرگانی چون حاج شیخ عبدالکریم حائری مهرجردی، قاضی میرحسین میبدی، حاج شیخ محمدابراهیم اعرافی  و همچنین ابوالفضل رشید الدین میبدی یکی از چهره‌‌‌های تاریخی،  نویسنده، شاعر و مفسر قرآن است.

وی ادامه داد: متاسفانه بقعه ابوالفضل رشید الدین میبدی در سال ۱۳۵۴ تخریب شده و در کنگره بزرگداشت وی که اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۴ برگزار شد،  نوید احیای و مرمت بقعه آن داده  شده ولی تاکنون اجرایی نشده است.

این مسوول اظهار کرد:  با درخواست جمعی از بزرگان شهر مبنی بر تحقق این درخواست و همچنین  نظر مساعد آیت الله اعرافی امام جمعه میبد براهمیت راهبردی احیای مقبره سلطان الرشید از مفاخر میبد، شهرداری میبد مباحث مطالعاتی این طرح را آغاز نموده است.

وی اظهار امیدواری کرد که شهرداری  هرچه سریعتر بتواند وارد فاز اجرای مرمت و احیای بقعه «سلطان الرشید» رشید شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری میبد