خیران ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سال گذشته به مدرسه سازی کمک کردند

معاون وزارت آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس گفت: افراد خیر سال ۱۳۹۹، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تامین فضاهای آموزشی کمک کردند.

مهرالله رخشانی مهر روز  سه شنبه در بازدید از دبیرستان شاهد زارع شاهی میبد با قدردانی از خیران مدرسه ساز در این حوزه ، افزود: این سازمان هم به همین میزان  به ساخت فضای آموزشی کمک کرد.

وی اظهار کرد: دولت از سال ۹۶ تا سال ۹۸ حدود سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان صرف مشارکت در مدرسه سازی و واحدهای آموزشی خیری ساز در سطح کمک کشور کرد که با توجه به این مبلغ ، بودجه هزینه شده در سال ۹۹ رشد قابل توجهی داشت.

رییس سازمان نوسازی مدارس ادامه داد: قبل از سال ۹۶ زمان تکمیل مدارس خیری ساز ۱۱ سال بود که این مدت هم اکنون به شکل چشمگیری کاهش یافت و در مواردی به ۱۸ ماه رسید و عمده پروژه هایی که  عملیات اجرایی آن در سال ۹۷ آغاز شد، هم اکنون در حال تکمیل است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی مدرسه و واحد های آموزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد و در انتظار تامین اعتبار دولتی است که برای ۷۰ درصد این فضاها  اعتبار تامین شد.

ساخت 15 هزار کلاس درس در سال 99

رخشانی مهر تصریح کرد: سال گذشته ۱۵ هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش شد که  نیمی از آنها به طور کامل از سوی خیران ساخته شد  و دولت مشارکتی در ساخت آنها نداشت و این امر نشان از ظرفیت بسیار خوب خیران در سراسر کشور به ویژه استان یزد در مدرسه سازی دارد.

وی با اشاره به طرح مدرسه سازی « آجر به آجر» هم   افزود: حدود یک میلیون نفر در این طرح شرکت کردند و میانگین مشارکت آنها حدود هشت هزار تومان بود که این امر با وجود مبلغ کم برای سازمان بسیار ارزشمند است.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشو ر در سفر به میبد از فضاهای آموزشی در حال ساخت این شهرستان بازید کرد.