رییس اداره بهزیستی میبد گفت: همانند سالهای گذشته در سال ۹۹ نیز ۲۵ درصد از مددجویان بهزیستی با استفاده از خدمات و تسهیلات ارایه شده از سوی این سازمان در میبد بازتوان شده و موفق شدند به صورت مستقل فعالیت داشته و اشتغالزایی کنند.

سید محسن فلاح در مراسم افتتاح دومین شعبه یکی از آزانس‌های تاکسی مورد حمایت اداره بهزیستی که برای بانوان شهرستان ایجاد اشتغال و درآمد زایی کرده، افزود: بهزیستی میبد در سال ۸۸ ، ۲۲۰ پرونده در حوزه اجتماعی داشته  و در حال نیز ۲۳۰ پرونده دارد و تا به حال موفق شده هر سال تعدادی از افراد را به مرحله باتوانی و مستقل شدن برساند.

وی ادامه داد: با توجه به ۱۰ درصد اعتبار داده شده از سوی دولت تلاش می‌شود از زمانی که افراد به عنوان مددجو در بهزیستی تشکیل پرونده می‌دهند مورد حمایت قرار گرفته و بازتوان شوند.

وی با اشاره به حمایت بهزیستی از بانوان سرپرست خانوار و بچه‌های بی سرپرست و بد سرپرست تصریح کرد: اولین نگاه بهزیستی به مددجویان نگاه بازتوانی و ایجاد شغل برای آنها است تا بتوانند با داشتن شغل وامرار معاش کرامت انسانی خود را حفظ کرده و با خود کفا شدن چشم به حمایت شدن از سوی دیگر افراد جامعه و ارگانها و نهادهای حمایتی نداشته‌باشد.

تشکیل گروه‌های همیار

رییس اداره بهزیستی میبد در ادامه اظهار کرد: یکی از طرح‌های بهزیستی تشکیل گروه‌های همیار است که به دنبال آن تعدادی از افراد همگن یک گروه شغلی تشکیل داده و با شروع کار همراه با آموزش دیدن از سوی اداره بهزیستی شده و به آنها تسهیلات داده می‌شود.

وی با ذکر حدود هفت تا هشت گروه همیارمانند عکاسی، زیلوبافی و چاپ و تکثیر تشکیل شده، تاکسی تلفنی یاد شده را نیز یکی از گروه‌های همیار عنوان کرد که از سال ۸۶  شروع به کار کرده  و با گذشت ۱۴ سال توانسته با هوشمند سازی آژانس برای جمعی از بانوان شهرستان ایجاد اشتغال کند.

این مسوول خاطرنشان کرد: این گونه عملکرد و فعالیت باید انگیزه‌ای برای دیگر افراد جامعه شود تا  با داشتن خودباوری  و در سایه تلاش و کوشش توانایی‌های خود را به مرحله ظهور و بروز برسانند.

لزوم حمایت از افراد توانمند و نقش آفرین در جامعه

عضو شورای شهر میبد هم گفت: افراد توانمند در جامعه به ویژه بانوان پر تلاش با حمایت شدن انگیزه مضاعف پیدا کرده و عزم خود را برای رسیدن به موفقیت و خدمت رسانی به دیگر افراد در جامعه جزم کرده و گامهای استوار و موثر به سوی سوی اهداف خود برمی‌دارند.

انسیه فلاح تصریح کرد: بانوان در حوزه‌‌‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در شهر فعالیت دارند و خوب درخشیده‌اند و تلاش آنها ستودنی و قابل تقدیر است.

به گفته اکرم احسانی مدیر آژانس تلفنی و اینترنتی آفاق، چشم انداز این مجموعه دادن سرویس به ۲ سوم بانوان شهرستان و شاغل کردن یک سوم آنها است و تا کنون توانسته برای ۱۸ نفر ایجاد اشتغال کند.

حدود ۲۷۰ تاکسی تلفنی زیر مجموعه ۱۷ آژانس تاکسی آقایان و سه آژانس تاکسی بانوان و نیز ۱۱۴ تاکسی شهری در میبد فعال می‌باشند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا