اخبار روزکارآفرینیمیبد

25 درصد از مددجویان بهزیستی میبد در سال 99 بازتوان شدند

سید محسن فلاح در مراسم افتتاح دومین شعبه یکی از آزانس‌های تاکسی مورد حمایت اداره بهزیستی که برای بانوان شهرستان ایجاد اشتغال و درآمد زایی کرده، افزود: بهزیستی میبد در سال 88 ، 220 پرونده در حوزه اجتماعی داشته  و در حال نیز 230 پرونده دارد و تا به حال موفق شده هر سال تعدادی از افراد را به مرحله باتوانی و مستقل شدن برساند.

وی ادامه داد: با توجه به 10 درصد اعتبار داده شده از سوی دولت تلاش می‌شود از زمانی که افراد به عنوان مددجو در بهزیستی تشکیل پرونده می‌دهند مورد حمایت قرار گرفته و بازتوان شوند.

وی با اشاره به حمایت بهزیستی از بانوان سرپرست خانوار و بچه‌های بی سرپرست و بد سرپرست تصریح کرد: اولین نگاه بهزیستی به مددجویان نگاه بازتوانی و ایجاد شغل برای آنها است تا بتوانند با داشتن شغل وامرار معاش کرامت انسانی خود را حفظ کرده و با خود کفا شدن چشم به حمایت شدن از سوی دیگر افراد جامعه و ارگانها و نهادهای حمایتی نداشته‌باشد.

تشکیل گروه‌های همیار

رییس اداره بهزیستی میبد در ادامه اظهار کرد: یکی از طرح‌های بهزیستی تشکیل گروه‌های همیار است که به دنبال آن تعدادی از افراد همگن یک گروه شغلی تشکیل داده و با شروع کار همراه با آموزش دیدن از سوی اداره بهزیستی شده و به آنها تسهیلات داده می‌شود.

وی با ذکر حدود هفت تا هشت گروه همیارمانند عکاسی، زیلوبافی و چاپ و تکثیر تشکیل شده، تاکسی تلفنی یاد شده را نیز یکی از گروه‌های همیار عنوان کرد که از سال 86  شروع به کار کرده  و با گذشت 14 سال توانسته با هوشمند سازی آژانس برای جمعی از بانوان شهرستان ایجاد اشتغال کند.

این مسوول خاطرنشان کرد: این گونه عملکرد و فعالیت باید انگیزه‌ای برای دیگر افراد جامعه شود تا  با داشتن خودباوری  و در سایه تلاش و کوشش توانایی‌های خود را به مرحله ظهور و بروز برسانند.

لزوم حمایت از افراد توانمند و نقش آفرین در جامعه

عضو شورای شهر میبد هم گفت: افراد توانمند در جامعه به ویژه بانوان پر تلاش با حمایت شدن انگیزه مضاعف پیدا کرده و عزم خود را برای رسیدن به موفقیت و خدمت رسانی به دیگر افراد در جامعه جزم کرده و گامهای استوار و موثر به سوی سوی اهداف خود برمی‌دارند.

انسیه فلاح تصریح کرد: بانوان در حوزه‌‌‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در شهر فعالیت دارند و خوب درخشیده‌اند و تلاش آنها ستودنی و قابل تقدیر است.

به گفته اکرم احسانی مدیر آژانس تلفنی و اینترنتی آفاق، چشم انداز این مجموعه دادن سرویس به 2 سوم بانوان شهرستان و شاغل کردن یک سوم آنها است و تا کنون توانسته برای 18 نفر ایجاد اشتغال کند.

حدود ۲۷۰ تاکسی تلفنی زیر مجموعه ۱۷ آژانس تاکسی آقایان و سه آژانس تاکسی بانوان و نیز ۱۱۴ تاکسی شهری در میبد فعال می‌باشند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا