دبیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد گفت: مشکل متقاضیان طرح ملی مشاغل خانگی در استان با توجه به نتایج جلسات مشاوره، تولید محصول استاندارد مبتنی بر نیاز بازار و فروش محصولات است.

محمد زارع  با اشاره به تداوم ثبت نام از متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، افزود: این طرح با هدف پایدارسازی مشاغل خانگی، متقاضیان را با توانمندسازی به بازار متصل می‌کند.

وی در ادامه  با بیان این که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ناظر بر طرح توسعه ملی مشاغل خانگی است، افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام است و هم اکنون در فاز دوم طرح با انجام جلسات مشاوره گروهی و فردی توانمندی اشخاص  شناسایی می‌شود.

دبیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد خاطرنشان کرد: تعداد محدودی از متقاضیان جهت تامین سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار مشکل دارند و علی رغم این موضوع مشکل مشاغل خانگی با تسهیلات بانکی حل نمی‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح متقاضیان زمان ارزیابی، دسته بندی می‌شوند و هر فرد بر اساس توانمندی،‌آموزش و مشاوره دریافت می‌کند و با توجه ویژه به توسعه فعالیت‌های شبکه‌ای، اتصال به بازار انجام خواهد پذیرفت.

زارع سهمیه استان در این طرح ۱۸۰۰ نفر نفر عنوان کرد و افزود: متقاضیانی که تمایل دارند در این طرح ثبت‌نام کنند، می‌توانند با انتخاب یکی از اولویت‌های شغلی به سامانه inhb.ir یا سایت سازمان جهاددانشگاهی استان یزد مراجعه و از آموزش رایگان نیز بهره‌مند شوند.

این مسئول در پایان تصریح کرد: این طرح در نظر دارد با استفاده از شبکه‌ای از کارشناسان، مشاوران و تسهیل‌گران در سراسر کشور و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های تمامی‌سازمان‌های دولتی و غیر دولتی به ویژه بخش خصوصی، حلقه‌های مفقوده و خلأ طرح‌های مشابه قبلی را شناسایی و نقش و جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور را توسعه دهد.

jdyazd.ac.ir

طرح توسعه مشاغل خانگی