رییس سازمان اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی یزد گفت: ۳۲ نفر در حوادث مختلف آخرین چهارشنبه (سوری) سال ۱۳۹۹ در شهرهای استان مصدوم شدند.

دکتر احمد دهقان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره اینکه بیشتر مصدومان را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند، افزود: این افراد دچار سوختگی دست و صورت، شکستگی و پارگی دست، آسیب چشمی، تشنج به دنبال ترسیدن از صدای ترقه و سوختگی اندام تحتانی شدند.

وی با اشاره به اقدام به موقع اورژانس و آمادگی نیروها در انجام ماموریت‌های محوله با همکاری مردم و مسوولان، ادامه داد: مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال برای درمان بعد از اطلاع‌رسانی به بیمارستان‌های مختلف استان منتقل شدند.

نیروهای اورژانس استان در چهارشنبه آخر سال در حال آماده باش کامل بودند و تعداد پایگاه‌های اورژانس یزد ۵۴ مورد و در هر ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر جاده‌های اصلی این استان  پایگاه اورژانس مستقر است.

۴ مورد حادثه چهارشنبه سوری در اسفند ۹۸

۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۸ رییس مرکز فوریت‌های پزشکی یزد گفته بود که در آخرین چهارشنبه سال‌ در ۱۰ شهرستان استان حادثه‌ خطرناک و آسیب‌زایی گزارش نشد و تنها چهار مورد در سامانه پایش مراقبت درمان هم مربوط به افرادی است که مستقیما به بیمارستان مراجعه کردند.

دهقان در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد، ۲ مورد آسیب سطحی بود که به صورت سرپایی درمان شدند و بقیه مربوط به ۲ نوجوان ۱۴ و ۱۶ ساله بود که به خاطر آسیب جدی‌تر بستری شدند و آسیب وارده به این نوجوانان را، شکستگی و سوختگی دست و پا و آسیب به چشم ذکر کرد.

۶۵ نفر از امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر ۲۴ ساعته آماده باش هستند

همچنین ۲۶ اسفندماه جاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفته بود که برای پیشگیری از حوادث آخرین چهارشنبه سال ۱۳۹۹ و برای رفاه حال شهروندان، کارکنان ۱۲ پایگاه به همراه کشیک شعبه و تیم‌‌‌های واکنش سریع با مدیریت سامانه اضطراری پایگاه پشتیبانی در حال آماده باش کامل هستند.

محسن حرازی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همانند پارسال تمامی‌پایگاه‌‌‌های امداد و نجات و شعبه های  جمعیت هلال احمر استان آمادگی دارند در صورت درخواست دستگاه‌‌‌های امدادی دیگر خدمات مورد نیاز را ارایه کنند.

 وی تصریح کرد: ۶۵ نفر از امدادگران و داوطلبان به صورت ۲۴ ساعت در حالت آماده باش برای پوشش امدادی هستند تا در صورت وقوع حادثه و اعلام نیاز به منطقه مورد نظر اعزام شوند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزارنفر جمعیت در مرکز جغرافیایی کشور قرار دارد که ۸۷ درصد جمعیت آن در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می  کنند.