طرح‌های توانمند سازی دانش آموزان بازخوانی شود

امام جمعه میبد گفت: طرح‌های ارایه شده تربیت اجتماعی و توانمند سازی دانش آموزان برای تعامل داشتن و نقش آفرینی در جامعه نیاز به بازخوانی و بررسی دارند.

آیت الله علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش شهرستان تاکنون سرآمد بوده و باید همچنان سرآمد و کارآمد بودن و اعتلای روزافزون در همه ابعاد سرلوحه برنامه‌ها و مورد توجه اعضای ستادی و همه معلمان و مربیان و قرار گیرد.

وی  با تاکید بر اینکه اولویت برنامه همه دستگاه‌ها و اداره‌ها ، همکاری با آموزش و پرورش باشد ، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم را از سندهای مهم کشوری عنوان کرد که باید همچنان مورد توجه باشد.

رییس شورا فرهنگ عمومی میبد همچنین تصریح کرد: اعضای ستادی آموزش و پرورش باید همواره راهبردی اندیش ، برنامه‌ریز و پای کار بوده و در مسیر اعتلای آموزش و پرورش مجاهدت و تلاش داشته‌باشند.

وی تربیت مدیران برای پرورش نسل‌های مدیر جوان توصیه و نسبت به حمایت از برگزاری کارگاه‌های آموزشی فناوری ، تربیتی ، اخلاقی و مهارتی در این ارتباط اعلام آمادگی کرد.

امام جمعه میبد وقف را نیز منابع درآمد پایدار برای آموزش و پرورش عنوان کرد  که نیاز به ارایه طرح در این ارتباط دارد و در ادامه نسبت به پرداخت اجاره بهای سالانه موقوفات تاکید کرد.

وی درادامه به اهمیت توجه ساخت و سازهای جذاب و نشاط آور و در عین الگو گرفته از معماری ایرانی اسلامی اشاره کرد.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در این نشست از همکاری و پیگیری‌های امام جمعه میبد و خیرین در ارتباط با مدرسه سازی  تقدیر کرد.

آموزش 100 نفر از معلمان برای جایگاه مدیریتی مدارس

رییس آموزش و پرورش میبد هم با اشاره به اجرای طرح کوچ گفت: از طریق اجرای یک برنامه در هر مدرسه شهرستان  یک نفر شاخص توسط مدیران مدارس  به آموزش و پرورش شدند و سپس با پالایش این نیروها و حذف افراد بالای 35 سال ، 100 نفر از میان 200 نفر معرفی شده انتخاب شدند.

نحمد رضا کارگر شورکی ادامه داد: افراد انتخاب شده به گروه‌های 10 نفره تقسیم شدند و در 10 جلسه آموزش دیدند تا در هنگام بازنشسته شدن مدیران مدارس ، نیروهای خوب و کارآمد و آموزش دیده برای جایگزینی آنها داشته باشیم.

در این نشست همراه با ارایه گزارشی از موفقیت‌های علمی دانش آموزان میبدی در کنکور و نتایج امتحانات دیپلم و اینکه سال 99 نیز در بین شهرهای کشور استان یزد و شهر میبد مقام اول کنکور را کسب نمودند ،  رضا فلاح دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان رحیمی فر که در المپیاد سلولهای بنیادی مدال طلای کشوری آورده است ، تجلیل شد.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ ، ۲۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموز در شهرستان میبد مشغول تحصیل بودند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا