امام جمعه میبد گفت: طرح‌های ارایه شده تربیت اجتماعی و توانمند سازی دانش آموزان برای تعامل داشتن و نقش آفرینی در جامعه نیاز به بازخوانی و بررسی دارند.

آیت الله علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش شهرستان تاکنون سرآمد بوده و باید همچنان سرآمد و کارآمد بودن و اعتلای روزافزون در همه ابعاد سرلوحه برنامه‌ها و مورد توجه اعضای ستادی و همه معلمان و مربیان و قرار گیرد.

وی  با تاکید بر اینکه اولویت برنامه همه دستگاه‌ها و اداره‌ها، همکاری با آموزش و پرورش باشد، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم را از سندهای مهم کشوری عنوان کرد که باید همچنان مورد توجه باشد.

رییس شورا فرهنگ عمومی‌میبد همچنین تصریح کرد: اعضای ستادی آموزش و پرورش باید همواره راهبردی اندیش، برنامه‌ریز و پای کار بوده و در مسیر اعتلای آموزش و پرورش مجاهدت و تلاش داشته‌باشند.

وی تربیت مدیران برای پرورش نسل‌های مدیر جوان توصیه و نسبت به حمایت از برگزاری کارگاه‌های آموزشی فناوری، تربیتی، اخلاقی و مهارتی در این ارتباط اعلام آمادگی کرد.

امام جمعه میبد وقف را نیز منابع درآمد پایدار برای آموزش و پرورش عنوان کرد  که نیاز به ارایه طرح در این ارتباط دارد و در ادامه نسبت به پرداخت اجاره بهای سالانه موقوفات تاکید کرد.

وی درادامه به اهمیت توجه ساخت و سازهای جذاب و نشاط آور و در عین الگو گرفته از معماری ایرانی اسلامی‌اشاره کرد.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در این نشست از همکاری و پیگیری‌های امام جمعه میبد و خیرین در ارتباط با مدرسه سازی  تقدیر کرد.

آموزش ۱۰۰ نفر از معلمان برای جایگاه مدیریتی مدارس

رییس آموزش و پرورش میبد هم با اشاره به اجرای طرح کوچ گفت: از طریق اجرای یک برنامه در هر مدرسه شهرستان  یک نفر شاخص توسط مدیران مدارس  به آموزش و پرورش شدند و سپس با پالایش این نیروها و حذف افراد بالای ۳۵ سال، ۱۰۰ نفر از میان ۲۰۰ نفر معرفی شده انتخاب شدند.

نحمد رضا کارگر شورکی ادامه داد: افراد انتخاب شده به گروه‌های ۱۰ نفره تقسیم شدند و در ۱۰ جلسه آموزش دیدند تا در هنگام بازنشسته شدن مدیران مدارس، نیروهای خوب و کارآمد و آموزش دیده برای جایگزینی آنها داشته باشیم.

در این نشست همراه با ارایه گزارشی از موفقیت‌های علمی‌دانش آموزان میبدی در کنکور و نتایج امتحانات دیپلم و اینکه سال ۹۹ نیز در بین شهرهای کشور استان یزد و شهر میبد مقام اول کنکور را کسب نمودند،  رضا فلاح دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان رحیمی‌فر که در المپیاد سلولهای بنیادی مدال طلای کشوری آورده است، تجلیل شد.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸، ۲۲ هزار و ۶۰۰ دانش آموز در شهرستان میبد مشغول تحصیل بودند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا