یزد- ایرنا- فرماندار میبد گفت: مراکز خیریه انجام دهنده فعالیت‌های بسیار ارزشمند در سطح جامعه هستند و با توجه داشتن به آسیب شناسی اجتماعی و دوری از موازی کاری می‌توانند نقش موثرتری در جذب کمک‌های خیری و حمایت از اقشار آسیب‌دیده داشته‌باشند.

حسین فلاح روز دوشنبه در مراسم افتتاح مرکز مثبت زندگی در محله شهیدیه میبد افزود: به یقین ارتباط بین مراکز خیریه نقش موثری در بهره گیری بهتر از ظرفیت‌های خیری شهرستان و تبدیل آنها به فرصت‌هایی برای انجام امور ارزشمند دارد.

رییس اداره بهزیستی نیز گفت: مراکز مثبت زندگی دنبال کننده اهداف سازمان بهزیستی در کمک به نیازمندان و معلولان و اقشار آسیب دیده هستند و بعد از ۲۰ سال به موجب بند چهار ماده ۲۶  قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طی آن سازمان بهزیستی صادر کننده  ۱۳ مجوز فعالیت حمایتی است، راه اندازی شده‌اند.     

مراکز مثبت زندگی نگاه خانواده محور دارند

سید محسن فلاح افزود: مراکز مثبت زندگی دیجیتالی و انجام دهنده خدمات برای مددجویان هستند که قبلا درسازمان بهزیستی و موسسه‌های خیریه زیر مجموعه آن پرونده داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه مراکز مثبت زندگی با نگاه خانواده محور فعالیت دارند، اظهار کرد: در میبد نیز چهار مرکز بر اساس جمعیت و محل سکونت مددجویان در چهار محله شهیدیه، بشنیغان، فیروزآباد و ده آباد راه‌اندازی شده‌اند و به مددجویان محله و یک تا سه محله‌ هم‌جوار خدمات ارایه می‌دهند.

رییس اداره بهزیستی یاد آور شد: در هر مرکز به طور نسبی پنج نفرشاغل هستند و موسسه‌های خیریه زیر مجموعه بهزیستی نیز می‌توانند به صورت پشتیبان این مراکز فعالیت داشته‌باشند.

مرکز مثبت زندگی  شهیدیه به عنوان یکی از مجموعه‌های موسسه خیریه «در امتداد خورشید» فعال در شهرک صنعتی شهرستان با حضور مسوولان شهرستان و همزمان با برگزاری آیین افتتاح ۲ هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی کشور توسط دکتر حسن روحانی رییس جمهور راه اندازی و شروع به فعالیت کرد.

به گفته محمد رضا ماندگاری مدیرعامل شهرک صنعتی میبد برای آماده سازی ساختمان این مرکز و بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان تا کنون هزینه شده‌ و در آن به ۳۵۰ مددجو که پرونده الکترونیکی دارند ارایه خدمت می‌شود.

۳ هزار و ۵۰۰ نفر معلولین جسمی‌حرکتی، ذهنی، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند.  

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا