دومین مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه‌های میبد برگزار شد

دومین مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه‌های میبد با حضور 100 نفر در رده های سنی جوانان ، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار و با حضور فرماندار میبد و مسوولان ورزش و جوانان استان یزد در این رشته ورزشی به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شد.

رییس هیات بدنسازی اداره ورزش و جوانان میبد عصر روز جمعه در حاشیه این برگزاری این مسابقات در گفت و گو با ایرنا گفت: این مسابقات دومین مسابقات پاورلیفتینگ بانوان است که بعد از تایید فدراسیون در استان یزد و در میبد برگزار می‌شود و نسبت به مسابقه اول با استقبال بیشتری برای ثبت نام مواجه شد که با توجه به شیوع ویروس کرونا ، فقط با حضور باشگاه‌های شهرستان برگزار شد.

حمیدرضا فلاحیان افزود: با توجه به هفت وزن مختلف در هر یک از رده‌ها ، 63 نفر مقام های اول تا سوم  را به دست آوردند که به آنها با جوایزی اهدا شد و قهرمانان هر رده نیز جوایز ویژه‌ای کسب کردند و همه شرکت کنندگان نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

پاورلیفتینگ چند حرکت دارد ، اولین مسابقات پاورلیفتینگ در میبد با حرکات « ددلیف » و دومین مسابقات با حرکات « پرس سینه  » برگزار شد.

میبد 9 باشگاه پرورش اندام و در مجموع  سه هزار و 600 نفر ورزشکار تناسب اندام دارد که از این تعداد بیش از یک هزار نفر خانم‌های فعال در این رشته ورزشی هستند.

بانوان میبد حضوری چشمگیر و موفق در مسابقات ورزشی دارند

عضو شورای شهر میبد که در این مراسم حضور داشت نیز به روایتی از پیامبر اسلام که فرمود: تفریح و بازی کنید زیرا دوست ندارم که در دین شما خشونتی دیده شود ، اشاره کرد و گفت : ورزش کردن و فعالیت جسمانی  نقش بسیار مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت جسمی و روحی افراد دارد.

انسیه فلاح افزود: به خصوص در این وضعیت شیوع ویروس دوران کرونا ، همه مردم به ویژه بانوان می توانند با روی آوردن به ورزش ، خود را از ابتلا شدن به بیماری های مختلف دور نگه دارند.

وی تصریح کرد:البته در سال‌های اخیر حضور و موفقیت بانوان در رشته های مختلف ورزشی چشمگیر بوده و علی رغم موفقیت‌های به دست آمده ، گاهی کمبود امکانات و فضاهای ورزشی مناسب و در خور شان بانوان ورزشکار ، آنها را  تا حدودی از عرصه ورزشی دور کرده است.

عضو شورای شهر میبد در ادامه با اظهار امیدواری به اینکه با همکاری و حمایت دستگاه های مختلف این مشکلات رفع گردد ، یادآور شد: خوشبختانه دختران در این رشته ورزشی که امروز ما شاهد برگزاری مسابقات آن در شهر میبد بودیم ، حضوری فعال و افتخار آمیز دارند.

شعار بانوان سالم و نیرومند و با طراوت بودن است

وی خاطر نشان کرد: دختران امروز مادران فردای جامعه هستند و با سالم بودن آنها می توان نسلی سالم و تندرست را تربیت کرد ، بنابراین سالم و نیرومند و باطراوت بودن شعار امروز زنان جامعه ما است.

وی با تاکید بر این نکته که انجام  وظایف مهم و سنگین مادر بودن از عهده زنان رنجور و افسرده و ناتوان خارج است،حضور فعال بانوان شهرستان در این مسابقات را ستود و از همه مسوولان برگزار کننده این رقابت های ورزشی و عوامل اجرایی و مربیان قدردانی کرد.

بررسی مشکلات سالن تلاش میبد  

همچنین با حضور مسوولان اداره ورزش و جوانان استان یزد مشکلات سالن ورزشی تلاش میبد بررسی شد.

به گفته مسوول این سالن ورزشی ، انواع رشته‌های ورزشی در این سالن واقع  شده در مکانی مناسب از شهر برگزار می‌شود و با توجه به استقبال و ثبت نام ورزشکاران نیاز به امکاناتی مانند سیستم صوتی ، تعویض کف پوش‌ و توپ والیبال دارد.

عاطفه زارعی در ادامه به امکانات گرمایشی سالن اشاره کرد که با همکاری اداره ورزش و جوانان  رفع مشکلات آن مورد توجه قرار گرفته‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.