دومین مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه‌های میبد با حضور ۱۰۰ نفر در رده‌‌‌های سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار و با حضور فرماندار میبد و مسوولان ورزش و جوانان استان یزد در این رشته ورزشی به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شد.

رییس هیات بدنسازی اداره ورزش و جوانان میبد عصر روز جمعه در حاشیه این برگزاری این مسابقات در گفت و گو با ایرنا گفت: این مسابقات دومین مسابقات پاورلیفتینگ بانوان است که بعد از تایید فدراسیون در استان یزد و در میبد برگزار می‌شود و نسبت به مسابقه اول با استقبال بیشتری برای ثبت نام مواجه شد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، فقط با حضور باشگاه‌های شهرستان برگزار شد.

حمیدرضا فلاحیان افزود: با توجه به هفت وزن مختلف در هر یک از رده‌ها، ۶۳ نفر مقام‌‌‌های اول تا سوم  را به دست آوردند که به آنها با جوایزی اهدا شد و قهرمانان هر رده نیز جوایز ویژه‌ای کسب کردند و همه شرکت کنندگان نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

پاورلیفتینگ چند حرکت دارد، اولین مسابقات پاورلیفتینگ در میبد با حرکات «ددلیف» و دومین مسابقات با حرکات «پرس سینه  » برگزار شد.

میبد ۹ باشگاه پرورش اندام و در مجموع  سه هزار و ۶۰۰ نفر ورزشکار تناسب اندام دارد که از این تعداد بیش از یک هزار نفر خانم‌های فعال در این رشته ورزشی هستند.

بانوان میبد حضوری چشمگیر و موفق در مسابقات ورزشی دارند

عضو شورای شهر میبد که در این مراسم حضور داشت نیز به روایتی از پیامبر اسلام که فرمود: تفریح و بازی کنید زیرا دوست ندارم که در دین شما خشونتی دیده شود، اشاره کرد و گفت: ورزش کردن و فعالیت جسمانی  نقش بسیار مهمی‌در تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت جسمی‌و روحی افراد دارد.

انسیه فلاح افزود: به خصوص در این وضعیت شیوع ویروس دوران کرونا، همه مردم به ویژه بانوان می‌توانند با روی آوردن به ورزش، خود را از ابتلا شدن به بیماری‌‌‌های مختلف دور نگه دارند.

وی تصریح کرد:البته در سال‌های اخیر حضور و موفقیت بانوان در رشته‌‌‌های مختلف ورزشی چشمگیر بوده و علی رغم موفقیت‌های به دست آمده، گاهی کمبود امکانات و فضاهای ورزشی مناسب و در خور شان بانوان ورزشکار، آنها را  تا حدودی از عرصه ورزشی دور کرده است.

عضو شورای شهر میبد در ادامه با اظهار امیدواری به اینکه با همکاری و حمایت دستگاه‌‌‌های مختلف این مشکلات رفع گردد، یادآور شد: خوشبختانه دختران در این رشته ورزشی که امروز ما شاهد برگزاری مسابقات آن در شهر میبد بودیم، حضوری فعال و افتخار آمیز دارند.

شعار بانوان سالم و نیرومند و با طراوت بودن است

وی خاطر نشان کرد: دختران امروز مادران فردای جامعه هستند و با سالم بودن آنها می‌توان نسلی سالم و تندرست را تربیت کرد، بنابراین سالم و نیرومند و باطراوت بودن شعار امروز زنان جامعه ما است.

وی با تاکید بر این نکته که انجام  وظایف مهم و سنگین مادر بودن از عهده زنان رنجور و افسرده و ناتوان خارج است،حضور فعال بانوان شهرستان در این مسابقات را ستود و از همه مسوولان برگزار کننده این رقابت‌‌‌های ورزشی و عوامل اجرایی و مربیان قدردانی کرد.

بررسی مشکلات سالن تلاش میبد  

همچنین با حضور مسوولان اداره ورزش و جوانان استان یزد مشکلات سالن ورزشی تلاش میبد بررسی شد.

به گفته مسوول این سالن ورزشی، انواع رشته‌های ورزشی در این سالن واقع  شده در مکانی مناسب از شهر برگزار می‌شود و با توجه به استقبال و ثبت نام ورزشکاران نیاز به امکاناتی مانند سیستم صوتی، تعویض کف پوش‌ و توپ والیبال دارد.

عاطفه زارعی در ادامه به امکانات گرمایشی سالن اشاره کرد که با همکاری اداره ورزش و جوانان  رفع مشکلات آن مورد توجه قرار گرفته‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.