رویکرد پایگاه خبری بام میبد از امروز پوشش نشست‌ها و گزارش‌های مردمی‌اطلاع رسانی شده و همچنین رصد فضای مجازی برای بازتاب مشکلات و دغدغه‌‌‌های مطرح شده است.

پایگاه خبری بام میبد تا کنون تلاشهای زیادی برای ارتباط داشتن با ادارات و ارگانهای مختلف برای پوشش خبری برنامه‌ها و نشست‌‌‌های برگزار شده در سطح ادارات و سازمانها داشته تا به این وسیله موضوعات مطرح شده در نشست‌هایی مانند شورای فرهنگی عمومی‌شهرستان ، شورای اداری ، شورای ورزش و جوانان، شورای آموزش و پرورش، نشستهای برگزار شده در شهرداری وشورای شهر و همچنین دادگستری به اطلاع مردم برساند.

همچنین با اطلاع یافتن از مصوبات نشستها پیگیر عملی شدن آنها باشد و متاسفانه ادارات مختلف از جمله فرمانداری همکاری لازم را ندارند.

پایگاه خبری میبد طی هفته‌‌‌های گذشته علی رغم زنگ زدن به فرمانداری میبد، همچنین درخواست از روابط عمومی‌دادگستری جهت اطلاع رسانی برنامه‌‌‌های خبری از هیچ برنامه و نشستی اطلاع پیدا نکرد.

برنامه‌های خبری میبد بدون حضور خبرنگاران شهرستان برگزار می‌شود

از زمان روی کار امدن نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی‌، گزارش دهنده بسیاری از برنامه‌های خبری میبد صدا و سیما است، نماینده مردم میبد و تفت تیم خبری خودش را دارد و نشست‌های برگزار شده در فرمانداری میبد با حضور نماینده نیز از طریق تیم خبری دفتر نماینده در سایت ایشان گزارش داده می‌شود.

نشستهای برگزار شده در فرمانداری از زمان شیوع ویروس کرونا بدون حضور دیگر خبرنگاران شهرستان برگزار می‌گردد و تنها خبرنگار صدا و سیما گزارش دهنده آنها به صورت مختصر است.

شهرداری میبد نیز تیم تبلیعاتی و خبری خودش را دارد و فقط زمان افتتاح پروژه‌ها در کنار دعوت از خبرنگاران استانی، دعوتی هم از خبرنگاران میبد انجام می‌دهد.

شهرداری میبد در بعضی مواقع خودش را ملزم به پاسخگویی حتی سوالات ارسال شده خبرنگاران نمی‌بیند و بیشتر تلاش در توجیه عملکرد خود دارد.

سپاه و بسیج شهرستان نیز در هر یک از پایگاه‌ها برای خود روابط عمومی‌داشته و کانالهایی تشکیل داده و برنامه‌ها و عملکرد خود را منتشر و تنها گاهی با تشکیل نشست‌های خبری با خبرنگاران برنامه‌‌‌های ویژه را اطلاع رسانی می‌کنند و در سایر موارد خود را ملزم به اطلاع رسانی برنامه‌های خبری خود حتی با حضور مسوولان کشوری نمی‌دانند.

میل شدید مسوولان ارشد میبد به قرار گرفتن در جلوی دوربین صدا و سیما

گلایه هایی که مطرح شد، تنها گوشه ای از مشکلات است و ذکر همه آنها در این مختصر نمی‌گنجد، بیشتر به عملکرد فرمانداری میبد در ارزش قائل نشدن برای رسانه‌‌‌های شهرستان به خصوص رسانه‌های مستقل و میل شدید به ویژه مسوولان ارشد شهرستان به قرار گرفتن در مقابل دوربین صدا و سیما برمی‌گردد و هر چه تا به حال در اعتراض شده ، فایده ای نداشته است.

امید است خانه مطبوعات استان یزد که از وضعیت و مشکلات خبرنگاری در میبد اطلاع دارند ، لااقل از هم اکنون پیگیر وضعیت رسانه در شهرستان میبد شو ند با توجه به اینکه مسوول این نهاد صنفی آقای فرزاد فیضی نیز به تازگی موفق به داشتن عنوان نماینده خبرنگاران کشور شده‌است.