مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: بیش از ۶۲۰ هزار نفر معادل ۶۰ درصد جمعیت استان یزد سهامدار عدالت هستند و افزون بر ۷۳ درصد سهامداران به تعداد ۴۵۳ هزار نفر به صورت مستقیم و بقیه به صورت غیرمستقیم سهم خود را مدیریت می‌کنند.

علی نمازی افزود: در روش مستقیم افراد پس از آزادسازی سهام خود بدون واسطه میزان سهم خود را مدیریت می‌کنند و در روش غیرمستقیم نیز مالکیت و مدیریت سهام فرد از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی شده و سود یا زیان احتمالی سهامدار بر اساس عملکرد این شرکت‌ها خواهد بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد اظهار داشت: دارندگان غیرمستقیم سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های منتخب حداکثر ۶۰ درصد از سهام خود را به شرکت سرمایه‌گذاری یزد بفروشند.

نمازی با بیان اینکه انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت تا پایان سالجاری به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود این اقدام را یک رویداد مهم اقتصادی برشمرد و گفت: کسانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام انتخاب کرده اند، برای حفظ حقوق خود و بهره مندی از مزایای این سهام از جمله دریافت سود سهام، در انتخابات و مجمع عمومی‌سهام عدالت شرکت کنند.

وی مراجعه به سایت سجام و تکمیل اطلاعات شخصی و احراز هویت را از مهمترین مراحل فرآیند انجام این اقدام برای شرکت در انتخابات هیات مدیره اعلام کرد و افزود: برای تسهیل شرایط، سهامداران، کارگزاری‌ها و بانک‌های منتخب به صورت رایگان جهت ثبت نام و احراز هویت الکترونیکی اقدام کرده.

وی توزیع متعادل ثروت و درآمد در کشور، توانمندسازی، افزایش ثروت و ایجاد درآمد دائمی‌برای خانوارهای نیازمند، تسریع در روند خصوصی سازی از طریق واگذاری گسترده سهام شرکت‌های دولتی، استفاده از روش‌های سالم‌تر و شفاف‌تر برای واگذاری سهام شرکت‌ها و افزایش کارآمدی دولت در عرصه وظایف حاکمیتی، از مهم ترین اهداف طرح سهام عدالت بیان کرد.

سهامداران محترم سهام عدالت استان جهت آگاهی از دارایی خود می‌توانند به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به نشانی sahamedalat.ir مراجعه کنند.

روابط عمومی‌اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد،