مدیر فرهنگی دانشگاه میبد از ابتکار عمل دانشگاه میبد در جهت‌دهی به فعالیت‌‌‌های فرهنگی و برگزاری اولین جشنواره فرهنگی هنری زیلو در دانشگاه میبد از ۷ اسفند ۱۳۹۹ تا ۷ خرداد ۱۴۰۰ خبر داد.

حسین عابدینی مدیر در گفتگو با روابط عمومی‌این واحد دانشگاهی، حضور فعالانه و نه منفعلانه در عرصه فرهنگیِ دانشگاه را نیازمند طراحی برنامه ای عنوان کرد که بتواند جایگاه دانشگاه را در راستای هدف متعالی خود به درستی تبیین کند.

وی در ادامه یادآور شد: پراکندگی فعالیت‌‌‌های فرهنگی و عدم وجود راهبرد برای هدایت جمعی آنها، گاه این مسأله را دشوار می‌سازد و مدیریت کلی مجموعه را با مشکلات عدیده مواجه می‌کند.

مدیر فرهنگی دانشگاه میبد  تصریح کرد:  بر این اساس و با در نظر داشتن شرایط ویژه ی کنونی جامعه به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، اولین جشنواره فرهنگی هنری زیلو به عنوان عرصه‌ای برای تجمیع همه ی فعالیت‌های فرهنگی هنری دانشجویی برگزار می‌شود.

عابدینی اهداف برگزاری این جشنواره را فراهم آوردن زمینه فعالیت‌های فردی و گروهی برای همه دانشجویان، ارتقایِ سطح فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه، شناسایی دانشجویان مستعد و گروه‌‌‌های فعالِ فرهنگی و تکریم و تشویق آنان ومدیریت بهتر فعالیت‌های فرهنگی و رصد خلأها و نواقص امور فرهنگی دانشگاه بیان کرد.

همچنین وی در ارتباط با هدف از نام گذاری زیلو برای عنوان جشنواره اظهار کرد: زیلو به عنوان یک اثر فرهنگی هنری و جزو صنایع دستی شهرستان است که ما به جای اینکه عنوان “امتیاز” را بر روی هر فعالبت بگذاریم، از عنوان زیلو در این جشنواره بهره برده ایم.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تاکید کرد: در کنار برنامه‌های جمعی و گروهی دانشجویان، پیش‌بینی محورهای مختلفی برای حضور فعالانه‌ فرهنگی هریک از دانشجویان، مهم‌ترین ابداعات این جشنواره و از پایه‌های مهم این برنامه‌ بزرگ فرهنگی است”.

دانشجویان برای آشنایی بیشتر با این جشنواره، مشاهده جزئیات آن و برنامه ریزی فعالیت‌‌‌های خود در قالب این جشنواره می‌توانند فایل پیوست را دانلود نمایند.

جشنواره فرهنگی هنری زیلو در دانشگاه میبد