اخبار روز

84 روستای استان یزد در جشنواره دوستدار کتاب مشارکت کردند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد از مشارکت 84 روستای این استان در هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد و گفت: این جشنواره امسال به‌صورت پرشور در استان یزد در حال پیگیری است و خوشبختانه نسبت به سال گذشته نیز رشد داشته است.

مجید جوادیان‌زاده افزود: طرح‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره در سال گذشته از 69 روستا بود؛ که امسال این تعداد به 162 طرح از 84 روستا رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد بیان کرد: امسال هفتمین دوره جشنواره در حال برگزاری است که امیدواریم شاهد درخشش دوباره روستاهای استان یزد باشیم.

جوادیان‌زاده بیان کرد: در اولین دوره جشنواره روستای ابراهیم‌آباد اشکذر، در دومین دوره نیز روستای شمسی اشکذر، در سومین دوره رئیس آباد ابرکوه و در چهارمین دوره نیز روستای شرف‌آباد اشکذر به عنوان برگزیدگان انتخاب شدند.

وی بیان کرد در ششمین دوره نیز روستای گردکوه مهریز به‌عنوان برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب انتخاب شدند و همچنین در سومین دوره نیز روستای شمسی اشکذر به‌عنوان برگزیده بخش استمرار انتخاب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد در پایان گفت: هدف از حضور در این جشنواره‌ها ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است که سعی شده در سنین مختلف این امر دنبال شود تا کتاب به عنوان سبد خانوارهای استان قرار گیرد.

ایبنا

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا