اخبار روزمیبد

اجرای واکسیناسیون کرونا در میبد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد گفت: تمام زیر ساخت‌های لازم برای اجرای برنامه واکسیناسیون گروههای هدف در فاز اول آماده است و با دریافت اولین سری از واکسن ویروس کرونا به شهرستان عملیاتی می‌شود.

دکتر مهدی حفیظی افزود: بر اساس اولویت‌‌‌های اعلام شده، کادر درمان و بهداشت اعم از بخش دولتی و خصوصی اولین دریافت کنندگان هستند و نخستین پایگاه ثابت واکسیناسیون در محل بیمارستان امام جعفر صادق (ع) انتخاب شده‌است.

وی با اشاره به همکاری بیمارستان میبد در تدارک کلیه تجهیزات لازم و نیز به کارگیری نیروی مورد نیاز برای واکسینه کردن افراد، عضویت در سامانه یکپارچه سازی بهداشت (سامانه سیب) را از شروط دریافت واکسن ذکر کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد تأکید کرد: شهروندانی که تا کنون برای تشکیل پرونده الکترونیکی اقدام نکرده‌اند در اولین فرصت به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه بهداشت یا خانه بهداشت به محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: تمام پرسنل حوزه درمان، بهداشت، مطب ها، داروخانه ها، اورژانس 115 و پرسنل مستقیم تغسیل و تدفین اجساد متوفیان، افراد ساکن در مراکز نگهداری سالمندان و معلولین، جانبازان بالای 50 درصد وجانبازان شیمیایی در لیست دریافت کنندگان واکسن در فاز اول واکسیناسیون کرونا هستند و سایر گروهها نیز به ترتیب اولویت و اعلام قبلی، واکسینه خواهند شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

شبکه بهداشت و درمان میبد

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا