اخبار روزمیبد

خانه هلال مزرعه کلانتر میبد گشایش یافت

مسوول هماهنگی خانه‌های هلال جمعیت هلال احمردر این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران گفت: خانه‌های هلال جمعیت احمر متولی بخش‌ها و حوزه‌های گوناگون امدادی و آموزشی و جذب مشارکت‌های مردمی‌و فعال سازی داوطلبان هستند.

وی خانه‌های هلال را رویکرد جدید این جمعیت در خدمت‌رسانی به همه مردم در اقصی نقاط کشور معرفی کرد.

حسن فراهانی افزود: خانه هلال روستای مزرعه کلانتر که امروز شروع به کار کرد، اولین خانه هلال  روستایی متعلق به زرتشیان است.

مسوول هماهنگی خانه‌های هلال جمعیت هلال احمر تصریح کرد: همه فعالیت‌های  بشر دوستانه جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان بین‌المللی و نهاد عمومی‌بدون دسته‌بندی سیاسی و جناحی در تمام نقاط کشور به خصوص شهرها و روستاهای آسیب پذیردر حال انجام است.

وی هدف کوتاه مدت جمعیت هلال احمر در استان یزد را ایجاد 70 خانه هلال درسطح شهرها و روستاها و محله‌ها عنوان کرد.

فراهانی در ادامه هدف کلی در سطح کشور را 37 هزار خانه و چشم انداز پنج ساله تا سال 1400 را پنج هزار خانه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر چهار هزار و 100 خانه در  سطح کشور فعال است.

حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در میبد تحت پوشش امداد و نجات جمعیت هلال احمر داوطلب امدادرسانی به هموطنان و همشهریان در زمان وقوع حوادث و سوانح هستند.

روستای مزرعه کلانتر، روستایی سرزنده و تاریخی

در این مراسم محمد جواد احمدی بخشدار مرکزی میبد  روستای مزرعه کلانتر را روستایی سرزنده معرفی و به اقدامات انجام شده مانند سنگفرش شدن روستا با همکاری دهیار و شورای روستا اشاره کرد

روستای مزرعه کلانتر 30 خانوار و  80 نفر جمعیت ساکن دارد و به گفته اهالی جمعیت آن در روزهای تعطیل و زمان برگزاری مراسم‌ها به 500 نفر می‌رسد.

بیشتر جمعیت روستا زرتشتی هستند و تعدادی اندک از مسلمانان نیز با داشتن حسینیه و مسجد در این این روستای تاریخی ساکن هستند.

از جمله ویژگی‌های روستای مزرعه کلانتر در بخش مرکزی میبد را می‌توان  سه آب انبار، آتشکده، کوچه‌های دارای شیب تند و معماری تقریبا یکسان خانه‌ها نام برد.

میبد با داشتن سه بخش مرکزی، ندوشن و بفروئیه تا کنون دارای 2 خانه هلال است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

تا کنون ۳۰ خانه هلال در استان یزد راه اندازی شده‌است.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا