اخبار روزمیبد

بانوان مدیر و فعال اجتماعی و کارآفرین میبد تقدیر شدند

بانوان مدیر و شاغل در ادارات و نهادها و سازمان‌ها و فعالان اجتماعی و فرهنگی و کارآفرین میبد با برگزاری مراسمی همزمان با میلاد حضرت فاطمه سلام الله علیها از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهرستان مورد تقدیر قرار گرفتند.

شهردار میبد روز چهارشنبه در این مراسم گفت: حضرت فاطمه سلام الله علیها مظهر یک دختر نمونه در برابر پدرش، سک همسر نمونه در برابر همسرش و مظهر یک زن مبارز و مسوول در برابر زمانه و سرنوشت جامعه بود.

علیرضا نقوی در ادامه با اشاره به گزارش‌ها و صحبت‌‌‌های ارایه شده از سوی بانوان در جلسه هم‌اندیشی برگزار شده افزود: زنان در کشور در هر مسئولیت و پست و فعالیتی با اراده کردن مشغول شده‌اند و برای حضور متکی به توانمندی‌های خود هستند.

وی تصریح کرد: زنان در معاونت‌های مختلف شهرداری و استانداریها مشغول به خدمت هستند، همچنین در حوزه‌های علمی‌و کارافرینی خوش درخشیده‌اند.

نقوی با یادآور شدن اینکه خانم‌ها در مسئولیت‌های واگذار شده درمواردی از آقایان نیز دقیق‌تر هستند ادامه داد: در واگذاری مسئولیت به بانوان درصد اشتغال و مسئولیت معنی ندارد، نیاز است با نگاه شایسته سالار و دید تخصصی مسئولیت‌ها واگذار گردد.

پروژه بام میبد از مهمترین پروژه‌های در حال اجرای شهرداری میبد

شهردار میبد در ادامه برنامه‌ریزی در اجرای پروژه‌های شهرداری مانند پروژه مهم بام میبد در منطقه حسن اباد که به مدت 20 تا 25 سال فقط با کاشت تعدادی درخت به حال خود رها شده بود را یادآور شد و اظهار کرد: این منطقه در حال حاضر با ایجاد رینگ دوچرخه‌سواری، اولین سینمای روباز با ظرفیت به ظرفیت 850 نفر و چمن مصنوعی فوتبال  به صورت محلی خانواده محور درآمده‌است.

وی طراحی فرش بازی برای بچه‌ها، مسیر پیاده رو برای خانواده‌ها را نیز ذکر کرد و گفت: فضا در این منطقه برای برگزاری جشن و تئاتر خیابانی مهیا شده و می‌توان اتفاق‌های خوب دیگری را نیز در شهر رقم زد.

بانوان حضور خود در اجتماع را جدی بگیرند

معاون فرماندار در امور بانوان و خانواده میبد هم گفت: بانوان گاهی حضور دراجتماع را جدی نمی‌گیرند و نیاز با استفاده صد درصدی از توانمندی بانوان اجرای برنامه‌‌‌های را مورد پیگیری قرار داد.

کبری خواجه‌پورافزود: بانوان گذشته از نقش اجتماعی با مدیریت قوی در بنیان خانواده نقش مهمی‌در جلوگیری از آسیبهای اجتماعی در جامعه دارند.

وی تعریف و وجود یک مقام رسمی‌پاسخگو برای مطالبات بانوان را نیز یادآور شد که باید مورد توجه مسوولان در سطح استان و کشور باشد.

حضور بانوان در جامعه با رعایت اصول شرعی و شان شخصیت

عضو شورای شهر میبد نیز مهم شمردن وظیفه مادر و همسر بودن از سوی بانوان را یادآور شد: حضور و یا عدم حضور زنان در اجتماع  در ابتدا به فراهم کردن فضایی خوب از سوی خود آنها با رعایت اصول شرعی شان و شخصیت دارد.

انسیه فلاح تصریح کرد: البته نیاز است فضا نیز برای فعالیت بانوان مهیا شود به گونه‌ای پس از مدتی حضور در اجتماع دچار سرخوردگی نشوند.

وی به اقدامات انجام شده از سوی شورای شهر و شهرداری در حوزه بانوان مانند ایجاد فرهنگسرای بانوان، فضاهای ورزشی و ارائه تسهیلات اشتغالزایی اشاره کرد.

عملکردها، مشکلات و پیشنهادات

در نشست برگزار شده، بانوان به بیان عملکردها،  مشکلات و پیشنهادات خود مانند لزوم رفتن به سوی پیگیری اجرای پروژه‌های فرهنگی، ایجاد اتاق فکر بانوان، توجه به روح و آرامش زنان به عنوان مدیران بنیان خانواده، پیگیری انجام فعالیت‌های ورزشی در خانه در شرایط کرونا و تشکیل گروه‌های مشاوره در حوزه‌های علمیه پرداختند.

همچنین به لزوم هم اندیشی در ارتباط با اجرای برنامه‌ها در حوزه کودکان و خانواده، فعالیت‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج بانوان در حوزه‌های فرهنگی، اشتغال، حمایتی،  آموزشی، ورزشی و مجازی و همچنین فعالیت حوزه علمیه در سه سطح علمی‌و پژوهشی با رتبه‌های بالای علمی‌اشاره شد.  

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا