فرماندار میبد گفت: ۱۰۳ پروژه اجرا شده به ارزش یک هزار و ۵۵۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تامین اعتبار از سوی بخش‌های دولتی، خیری و سرمایه‌گذاری در میبد آماده بهره‌برداری در دهه فجر است.

حسین فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ازمجموع پروژه‌های یاد شده، ۷۶ پروژه آن از محل اعتبارات دولتی و خیری به میزان ۱۸۵ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تامین هزینه شده که در دهه فجر انقلاب آسلامی‌و برخی تا آخر سال ۹۹ افتتاح و بهره‌برداری می‌شوند.

وی در ادامه به یک هزار و ۳۶۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون اعتبار هزینه شده برای ۲۷ پروژه آماده بهره‌برداری در بخش خصوصی اشاره کرد.

فرماندار میبد پیگیری و به سرانجام رساندن پروژه‌های خیری و دولتی را در حوزه‌های مختلف آموزشی، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها و معابر و راههای شهری و روستایی و پروژه‌های بخش خصوصی همراه با سرمایه‌گذاری بانک‌ها را نیز در حوزه تولید و اشتغال عنوان کرد.

وی کلنگ زنی پنج پروژه به ارزش ۴۳۶ میلیارد مرتبط با پایانه صادارات کاشی و سرامیک، مدرسه‌سازی و طرح انتقال آب شرب به میبد را نیز یادآور شد که انجام آنها در دهه فجر برنامه ریزی شده‌است.

صبح امروز یکشنبه نیز یک  ساختمان شامل سه کلاس درس، کتابخانه و سالن اجتماعات ساخته شده در زیربنای ۲۵۰ متر مربع به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان در دبستان هجرت با تامین اعتبار از سوی مردم خیر محله مهرجرد افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.