رییس اداره بهزیستی میبد گفت: مراکز مثبت زندگی با هدف تسهیل ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی راه اندازی شده‌اند و فعالیت آنها نقش مهمی‌در پیشبرد اهداف این سازمان دارد.

سید محسن فلاح در جلسه توجیهی مراکز مثبت زندگی  دستورالعمل تأسیس این مراکز را در راستای گسترش ماموریت ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از سازمان بهزیستی، بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت‌‌‌های مردمی‌در قالب مراکز و موسسات غیردولتی و به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی از سوی سازمان بهزیستی برشمرد.

وی یادآور شد:  انتظار می‌رود موسسین این مراکز با آگاهی کامل از خدمات و فعالیت‌‌‌های سازمان در این مسیر قدم بردارند.

کارشناس مسوول امور زنان وخانواده  سازمان بهزیستی  استان یزد نیز بر آموزش نیروها جهت ارائه خدمت به مردم و جامعه هدف در مراکز مثبت زندگی را مورد تاکید کرد.

مریم هوشمند افزود: در این راستا آموزشهای لازم توسط کارشناسان تخصصی بهزیستی به این عزیزان داده شده و ضمن تعیین رابطین در حوزه‌‌‌های تخصصی، کارشناسی را به منظور ساماندهی مراکز مثبت زندگی  در قالب پیگیری و رسیدگی به پرونده‌‌‌های مربوطه مشخص شدند.

در پایان جلسه نیز روستایی کارشناس اشتغال سازمان بهزیستی در خصوص دستورالعمل اجرایی اشتغال توضیحاتی را ارائه نمود و بر جذب وام‌های اشتغال در راستای توانمندسازی خانواده‌ها تاکید کرد.

در این نشست که با حضور مسوولان مراکز مثبت زندگی برگزار شد به سوالات مطرح شده از سوی کارشناسان پاسخ داده شد.

جلسه هم اندیشی مراکز مثبت زندگی در میبد