فرمانده بسیج ناحیه میبد گفت: تا کنون با اجرای طرح شهید سلیمانی ۱۳ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده و در حوزه سلامت نیز غربالگری ویروس کرونا با همکاری نیروهای بسیجی خانه به خانه شهروندان درحال انجام است.

سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه میبد افزود: شهرستان به ۴۰۰ بلوک تقسیم شده و مردم و مسوولان به ویژه بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در اجرای طرح یاد شده همکاری دارند.

وی ادامه داد: در توزیع بسته‌‌‌های معیشتی در درب منازل و دیگر اقداماتی که انجام شده و در حال انجام است، امام جمعه شهرستان و فرمانداری تقش داشتند.

فرمانده بسیج ناحیه میبد در ادامه با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی‌از جمله این برنامه‌ها رزمایش مشترک سپاه و نیروی انتظامی‌با حضور ۲ گردان حضرت امام علی (ع) و گردان کوثر خواهران، جشن پیروزی و بانک تبریک الله اکبر در پشت بامها در سطح محله‌ها و به صورت محدود با تجلیل از ۱۲ فرمانده سپاه میبد برشمرد.

وی به راهپیمایی خودرویی  با حرکت از همه محله‌ها به سمت اردوگاه قدس و سخنرانی و اجرای برنامه‌های متنوع  همراه با مستقر شدن پراکنده خانواده‌ها در اردوگاه و طراحی هفت ایستگاه در مسیر اشاره کرد.

برگزاری برنامه زنده خوشنویسی با متن«شهیدان زنده‌اندالله اکبر»

این مسوول به برنامه‌های فرهنگی نیز اشاره و از جمله این برنامه‌ها را معرفی کتاب شهدا و برگزاری مسابقه‌های مجازی و برنامه زنده خوشنویسی با متن«شهیدان زنده‌اندالله اکبر» و طرح دلنوشته و نجوا در فضای مجازی و نشستهای فرهنگی و بصیرتی  بر خط و حضوری به صورت جمع محدود افراد شرکت‌کننده عنوان کرد.

وی اجرای برنامه‌های گرامیداشت چهار هزار شهید استان یزد در اسفند ماه را نیز یادآور شد و در ادامه از همه اداره‌ها و ارگان‌ها و مردم خواست در اجرای برنامه‌ها با نیروهای بسیجی علی رغم همکاری انجام شده، همراهی و همکاری بیشتری برای تحقق اجرای کامل برنامه‌ها داشته باشند.  

جانشین فرمانده بسیج ناحیه میبد نیز اجرای برنامه‌های طرح شهید سلیمانی به ویژه در حوزه سلامت با فعال شدن ۴۵ پایگاه سلامت در سطح شهر با همکاری شبکه بهداشت و درمان را یادآور شد که افراد دست‌اندر کار طرح توجیه و راهنمایی شدند و در حال حاضر طرح به صورت محله به محله در حال اجرا است.

همکاری ۳۵۰ نفر در اجرای طرح غربالگری

هادی بزرگر به حضور ۳۵۰ نفر در اجرای طرح غربالگری بیش از ۱۵ هزار خانوار تا کنون در بخش ندوشن و رکن آباد به صورت  کامل و همچنین در محله‌های شهیدیه، قیروزآباد، و بشنیغان در حال اجرا اشاره کرد.

وی گفت: در ارتباط با طرح چهار گروه نیازمندان، بیماران مبتلا به ویروس کرونا واطرافیان بیماران و فوت شده‌های کرونایی ، اقشار آسیب دیده و مردم عادی شناسایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح یاد شده افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای در سطح شهر و نیاز به کمک شناسایی شده و بر درب خانه‌‌‌های غربالگری شده برجسب شهید سلیمانی زده می‌شود و از زمان غربالگری به بعد سرپرستان خانوارها سفیر سلامت هستند.

این مسوول اظهار داشت: در مجموع طرح به صورت آموزشی، مراقبتی، حمایتی و نظارتی انجام  و در قالب آن بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص در حوزه اصناف مختلف و پر رفت و آمد و فروشگاه‌های بزرگ نظارت می‌شود.

وی همکاری ۴ تیم مراقبتی درطرح یاد شده شامل ۲۰ پزشک و ۲۲ پرستار و همیاران بیماران را یادآورشد.

میبد ۵۲ پایگاه و ۷ حوزه مقاومت بسیج شامل ۲ حوزه و ۵ حوزه برادران دارد، این شهرستان ۵۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی‌کرده وهمچنین ۹۶۹ جانباز و ۶۴ نفر آزاده از حضور رزمندگان در جبهه‌های جنگ دوران دفاع مقدس دارد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.