رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد با اشاره به برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری «قرآن و عترت» در این استان، از اختصاص جایزه ویژه استانی در رشته صحیفه سجادیه خبر داد.

حسین دشتی با اشاره به اینکه آزمون یاد شده در سال جاری به دلیل شرایط ناشی از کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود، افزود: آزمون بدون محدودیت سنی و قابل ثبت‌نام برای هر فرد در تمام رشته‌ها برگزار و به برترین‌ها گواهینامه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌اعطا می‌شود.

وی یادآور شد:  نوزدهمین آزمون قرآن و عترت در ۱۴ رشته اعم از حفظ، مفاهیم و تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و سبک زندگی برگزار می‌شود.

دشتی افزود: «حفظ و مفاهیم سوره بقره»، «حفظ و مفاهیم جزء ۳۰»، «حفظ و مفاهیم جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول»، «حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم»، «ترجمه و تفسیر سوره بقره»، «حفظ و مفاهیم نامه ۳۱ نهج‌البلاغه»، «صحیفه سجادیه (دعای مکارم‌ الاخلاق)»، «آشنایی با سبک زندگی معصومان(ع)را از رشته‌های این آزمون است.

۱۰۰ جایزه ویژه رشته صحیفه سجادیه

رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد مهلت ثبت‌نام در این آزمون را تا پایان دی‌ماه جاری دانست و گفت: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، هفته اول اسفندماه سال جاری به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

دشتی با اشاره به جوایز آزمون بیان کرد: مبلغ ده میلیون ریال بدون قرعه‌کشی به حافظان کل قرآن با نمره شفاهی ۱۰۰ و سه میلیون ریال به حافظان کل قرآن با نمره شفاهی ۹۰ اهدا می‌شود، همچنین در سایر رشته‌ها زیر ۱۰ سال مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و رشته‌های بالای ۱۰ سال مبلغ یک میلیون ریال به قید قرعه پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اختصاص جایزه ویژه استانی در رشته صحیفه سجادیه گفت: با توجه به اینکه امسال استان یزد نامزد پایتخت صحیفه سجادیه است، ۱۰۰ جایزه ویژه رشته صحیفه سجادیه در بخش‌های حفظ و ترجمه دعای مکارم‌الاخلاق و به قید قرعه به برترین‌ها اهدا خواهد شد.