اخبار روزاخبار استان یزد

اطلاعات شهدای یزد در قالب نرم افزار موبایلی در دسترس است

ئیس کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد گفت: تاکنون زندگی نامه سه هزار و ۶۰۰ شهید استان یزد جمع آوری شده و در قالب نرم افزار موبایلی در دسترس است.

حجت الاسلام عباس زارع در نشست خبری کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد با اشاره به ضرورت برگزاری این کنگره، گفت: کنگره شهدای امسال متفاوت تر از همیشه است و فقط به برگزاری یادواره و روضه ختم نمی‌شود؛ بلکه هدف اصلی آن کمک به آسیب دیدگان، نیازمندان و … است.

وی با بیان اینکه استان یزد ۷۵ هزار ایثارگر دارد، افزود: یزد ۷۵۱ آزاده دارد و بیش از ۴۰۰۰ شهید از هر سن، تیپ و قشری تقدیم انقلاب اسلامی‌کرده است که زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن‌ها وظیفه امروز ما است.

دیدار با ۲۷۴ خانواده شهید

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد اظهار کرد: با رعایت دستورالعمل‌‌‌های بهداشتی و کرونایی هزار و ۲۷۴ خانواده شهید که فرزندانشان برای این نظام از جان خود مایه گذاشته‌اند دیدار شدند و برای اولین بار نیز ۴۰۰۰ رزمنده استان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

رئیس کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد گفت: تا کنون سه هزار ۶۰۰ عکس پرسنلی، دو هزار و ۲۰۰ وصیت نامه، ۲۲ هزار ۵۰۰ عکس آلبومی، ۴۱ هزار برگ از اسناد شهدا، سه هزار و ۶۰۰ زندگی نامه شهید جمع آوری و حدود ۷۰۰ مصاحبه تلوزیونی با خانواده شهدا انجام شده است.

حجت الاسلام زارع با بیان اینکه آثار جمع آوری شده از شهدا در موزه ای برای عموم به نمایش گذاشته می‌شود، افزود: نرم افزاری با عنوان شهدای یزد طراحی شده که در آن اطلاعات کامل شهدای یزد به ثبت رسیده و در آن اطلاعاتی مانند روز تولد، روز شهادت، زندگی نامه، وصیت نامه و … قابل دسترسی است.

تشکیل ۸۴۰ تیم برای سرکشی از خانواده شهدا

دبیر کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد افزود: تیم ۸۴۰ نفره برای سرکشی از خانواده شهدا در استان یزد تشکیل شده است و از ابتدای سال تا کنون  هزار و ۱۴۷ خانواده شهید، هزار و ۴۷۰ خانواده ایثارگر و ۱۸ هزار تماس تلفنی با خانواده شهدا و ایثارگران انجام شده‌است.

ابوالقاسم حکیمی‌با اشاره به چاپ ۴۰ کتاب با موضوع شهدا، اظهار کرد: استدیویی نیز با همکاری صداوسیمای مرکز یزد تجهیز شده که هفته ای سه روز با حضور خانواده شهدا خاطراتشان ثبت و ضبط می‌شود و یک استدیوی سیار نیز برای والدین شهدایی که امکان خروج از منزل را ندارند تجیز شده است که در منزل آنها مستقر و ضبط می‌شود.

کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد

جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا