رییس اداره بهزیستی میبد گفت: بیش از ۲۸ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردمی‌در سال ۹۹ با مشارکت موسسه‌های زیر مجموعه بهزیستی شهرستان برای توزیع بین مددجویان نیازمند جمع‌آوری شد.

سید محسن فلاح در نشست مشارکت‌های اجتماعی بهزیستی افزود: موسسه‌های زیر مجموعه این اداره امسال در جمع آوری ۶ میلیارد و ۶۵۹ میلیون  و ۱۳۰ میلیون ریال کمکهای نقدی  و ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمکهای غیر نقدی به ترتیب ۲۴ و ۴۷ درصد رشد داشتند.

وی آمارمشارکت نقدی و غیر نقدی اداره بهزیستی در سال ۹۹ را نیز به ترتیب ۳۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال با رشد ۵۳ درصد نقدی و ۴۲ غیر نقدی عنوان کرد.

این مسوول آمار تعداد افراد حامی‌کمک به مددجویان را ۵۳ نفر برشمرد که نسبت به سال گذشته ۱۱۲ صدم درصد افزایش رشد داشته‌است.

وی درادامه به معرفی ۱۵ نفر برای گرفتن وام‌های قرض الحسنه از صندوق‌های حمایتی در سطح شهر نیز اشاره کرد که در این ارتباط نیز اداره بهزیستی شهرستان نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته‌است.

کمک هزینه‌های معیشتی و درمانی

فلاح  پرداخت کمک هزینه معیشتی به ۹۰ خانوار در قالب طرح ستاد فرمان امام به مبلغ ۲۵ میلیون تومان  و توزیع بن لباس به ارزش ۳۰ میلیون تومان اهدایی از سوی اداره اوقاف شهرستان را نیز ذکرکرد.

رییس اداره بهزیستی میبد به توزیع ۸۰۰ توزیع ژتون غذا از ابتدای سال تا کنون  و جذب مشارکت به میزان ۱۲۰ میلیون تومان جهت تهیه دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن و دستگاه تب سنج  توسط یکی از موسسه‌های خیری زیر مجموعه اداره و تهیه ۱۲ تبلت برای دانش آموزان زیر پورشش موسسه اشاره کرد.

وی به ذبح ۶۰ کوسفند و توزیع گوشت آن بین نیازمندان زیر پوشش در ۱۰ ماهه سال ۹۹، تامین هزینه درمان، وسایل گرمایشی و تهیه سایر لوازم مانند گاز و یخچال و مشارکت در تعمیرات مسکن نیازمندان را از دیگر اقدامات با همکاری بسیج ناحیه میبد هم اشاره کرد.

فلاح اهدای ۳۰۰ میلیون تومان کمک یک خیر برای احداث مجتمع فرهنگی و رفاهی مددجویان ومعلولان زیر  پوشش اداره را نیز یادآورشد.

۱۲ هزار بسته معیشتی در میبد توزیع شد

فرمانده بسیج ناحیه میبد هم گفت: درقالب فعالیت‌های قرارگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۱۲ هزار بسته معیشتی درچندین مرحله هر مرحله ۲ هزار بسته معیشتی  با همکاری ستاد تعاون اجتماعی در قرارگاه مرکزی حاج قاسم سلیمانی توزیع شد.

سرهنگ پاسدار مصطفی بهشتی افزود: با بهره گیری از ظرفیت خیری شهرستان و با پای کار آمدن خیرین شاهد روی دادن اتفاقهای خوبی در پویش کمکهای مومنانه بودیم.

وی در ادامه به اهدای  50 جهیزیه  در سه ماه گذشته به خانواده‌‌‌های نیازمند، ذبح ۵۰ گوسفند و شتر و توزیع گوشت، فعال شدن ۵۲ پایگاه بسیج در سطح محله‌های شهر، کمک به ۲ هزار و ۴۰۰ نفر آسیب دیده کرونا در چند مرحله اشاره کرد.

فرمانده بسیج ناحیه میبد تصریح کرد: نام افراد آسیب دیده کرونا در سامانه سپاه ثبت شده و آمار کامل از کمکهای انجام شده در دسترس است.

وی ادامه داد: با امضای تفاهم نامه با اداره بهزیستی ۲ خانه با پرداخت ۱۰ میلیون تومان برای هر واحد از طرف اداره بهزیستی شهرستان، ۲۸ میلیون تومان وام واریز شده افراد صاحب خانه و ۲۵ میلیون تومان نیز از طرف سپاه با کمک خیرین در حال ساخت است.

این مسوول به چند واحد دیگر مسکن که از طریق تفاهم نامه با بهزیستی به دنبال واگذاری زمین در نوبت ساخت است، اشاره کرد و از مردم و مسوولان و سازمانها و ارگانها خواست در اجرای این طرح همکاری کنند.

۹۰ میلیون تومان کمک شهرداری و شورای شهر به مددجویان

عضو شورای شهر نیز به کمک به مدجویان از سوی شورای اسلامی‌شهر و شهرداری از طریق ماده ۱۶ و ۱۷ قانون بودجه شهرداری‌ها به میزان ۹۰ میلیون تومان اشاره کرد.

انسیه فلاح کمک به درخواست‌های موردی به شورای شهر از سوی نیازمندان از ۲ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان و همچنین یکبار صدور پروانه ساختمان رایگان برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را نیز یادآور شد.

وی رایگان شدن عوارض ساختمانی و صدور پروانه خانه‌های مسکن مهر بهزیستی وایمن سازی معابر پیاده شهری  و رفع سد معبرها به ویژه برای معلولین را نیز برشمرد.

توزیع کمکهای مردمی‌با همکاری ستاد فرمان امام و بسیج ناحیه میبد

کارشناس پیگیری‌های فرمانداری نیز به اهدای یک هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی در چهار مرحله با همکاری سپاه و ۶۰۰ بهداشتی با پیگیری‌های آیت الله اعرافی امام جمعه  و با همکاری ستاد فرمان امام و بسیج ناحیه میبد اشاره کرد.

جواد حمیدیان افزود: مقرر شده تامین جهیزیه برای افراد نیازمند نیز توسط ستاد فرمان انجام گیرد.

در این نشست مسوولان مراکز و موسسه‌های بهزیستی گزارشی از کمک رسانی به مددجویان در قالب اهدای بسته‌های معیشتی، کمکهای درمانی و تامین لوازم گرمایشی ارایه دادند.

همچنین به تصمیم گیری بر مشارکت اوقاف در تامین زمین برای ساخت مسکن برای نیازمندان اشاره شد که کارهای اداری مرتبط با آن در حال انجام است.

این نشست با حضور فرزین خادمی‌معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار میبد برگزار شد که وی نیز در ارتباط به پیگیری اختصاص زمین‌های وقفی برای ساخت مسکن نیازمندان اشاره کرد.

۱۰ موسسه خیری همسو با بهزیستی در میبد فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا