رئیس دانشگاه میبد با اشاره به اجرای بیانیه ۲۰ بندی وزارت علوم در تسهیل امر آموزش دانشجویان در دوران کرونایی گفت: دانشجویان با چهار درس باقیمانده بدون ادامه تحصیل در ترم بعدی فارغ التحصیل می‌شوند.

دکتر عباس کلانتری با اعلام این خبر افزود: فارغ التحصیل کردن دانشجویانی که چهار درس از دروس کارشناسی آنها باقی مانده است، یکی از بندهای بیانیه یاد شده است.

وی اظهار کرد: سعی شد با اجرای این سیاست ابلاغ شده از طرف وزارت علوم تعداد زیادی از دانشجویانی که در شرف فارغ التحصیلی بودند را در ترم بعد با معرفی به استاد فارغ التحصیل کنیم.

رئیس دانشگاه میبد از درخواست برخی دانشجویان برای فارغ التحصیلی به این روش در ترم تحصیلی کنونی خبر داد و تصریح کرد: دانشجویانی که چهار درس آن‌ها از دوره کارشناسی باقی مانده است به هر تعداد واحد هم باشد را با معرفی به استاد ازدانشگاه فارغ التحصیل می‌کنیم.

وی مرخصی بدون احتساب سنوات را یکی دیگر از بند‌های بیانیه وزارت علوم برشمرد و گفت: دانشجویان می‌توانند از مرخصی بدون احتساب سنوات استفاده کنند.

کلانتری حضور در کلاس را به نفع دانشجویان توصیف کرد و ادامه داد: بخشی از نمره در دوران کرونا از حضور در کلاس‌های مجازی نشات گرفته و بخشی هم از آزمون پایان ترم، بنابراین حضور دانشجویان در کلاس بهتر است.

meybod.ac.ir