معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به چهارخطه کردن کنارگذر غربی میبد با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گفت: عملیات چهارخطه شدن مسیر میبد – چوپانان به سمت استان سمنان به عنوان یکی از محورهای مهم و محور یزد – طبس به طرف خراسان جنوبی در حال انجام است.

خیراله خادمی‌در حاشیه بازدید از جاده‌ها و محورهای در حال ساخت میبد و نشست با امام جمعه و مسوولان این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تصمیم گرفته شد در ادامه عملیات مسیر- چوپانان، کنارگذر غربی میبد با مسافت  24 کیلومتر نیز ۴ خطه شود که عملیات آن اوایل سال ۱۴۰۰ با برگزاری مناقصه اجرایی می‌شود.

وی برآورد امروز فهرست بهای هزینه چهار خطه کردن کنارگذر غربی میبد را ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: ارزش این پروژه برای مناقصه گذاری و اجرایی شدن نهایی متری چهار تا پنج میلیارد تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان است.

ایجاد راه‌های مناسب برای تردد مسافران و کالاها ضرورت دارد

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی‌نیز گفت: استان یزد در مسیر ترانزیت کالا و مسافر از جنوب کشور به سمت شرق، شمال و مرکز کشور قرار گرفته‌است و باید دسترسی‌ها و راه‌های مناسب برای تردد مسافران و کالاها در نظر گرفت.

محمد رضا رضایی کوچی یادآور شد: مسیرهایی طراحی و تعریف شده و در حال اجرایی شدن است که با تامین منابع مالی پروژه‌ها و افزایش سرعت کار هزینه تمام شده جابجایی کالاها را کاهش می‌دهد.

وی به بازدید انجام شده  از پروژه‌های راه و پروژه‌های شهری با نگاه و هدف کمک برای سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌ها اشاره کرد.

دیر ابلاغ شدن طرح و و قرار نگرفتن شهرک‌ها در محدوده شهر

فرماندار میبد نیز در نشست برگزار شده با اشاره به دیر ابلاغ شدن  طرح تفصیلی میبد که موجب مشکلات زیاد و قرار نگرفتن شهرکها در محدوده شهر شد، عملیات انجام شده و در حال انجام در کمربندی شرقی را یادآورشد.

حسین فلاح همچنین عملیات آسفالت و زیرساختی انجام شده و در حال انجام در کمربند نیوک و عملیات وصل مسیر روستای رکن آباد  به مزرعه کلانتر و بهسازی آن حدود یک کیلومتر و بهسازی  مسیر جاده سنتو به جاده مزرعه کلانتر حدود یک هزار و ۴۰۰ متر را نیز مورد اشاره قرار داد.

در نشست برگزار شده به عملیات احداث پل درین و نیاز به تامین اعتبار برای آن و مشکلات زمین ۱۸۵ هکتاری در نظر گرفته شده برای ساخت مجموعه مسکن برای آزادگان استان از سال ۷۲ اشاره شد که همه آنها سند تک برگ دارند و به دلیل واقع نشدن در حریم شهر اجازه ساخت و ساز به آنها داده نمی‌شود، اشاره شد.

در این ارتباط مقرر شد با پیگیری‌‌‌های انجام شده توسط نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی‌و مسوولان استان و شهرستان رفع مشکل آنها در قالب احداث شهرک دنبال شود.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.